Правозахисники: підписи на підтримку кандидата в омбудмани від влади підроблено

  Правозахисники заявляють про фальсифікації підписів депутатів на підтримку провладного кандидата в уповноважені з прав людини Верховної Ради.

  Експерти закликають провести перевірку на дійсність підписів обранців, а також - відкрите засідання профільного комітету із представниками ЗМІ. Експерти переконані: ані кандидатура Євгена Захарова від опозиції, ані Валерії Лутковської від більшості - не наберуть достатньої кількості голосів під час голосування у парламенті. На їхню думку, обмудсмена треба обирати на всеукраїнському референдумі.

  Едуард Багіров, правозахисник: "Чтобы мы по рейтинговому голосованию выбирали двоих, троих, четверых кандидатов и через всеукраинский референдум избирали омбудсмана. Вот тогда омбудсман действительно будет обладать колоссальным доверием, что люди доверяют ему. И это будет ответственность. И омбудсман не будет идти на какие-то компромиссы с Верховной Радой, с Банковой, Президентом или Кабинетом министров. То есть, это будет относитльно свободный человек в своих действиях и поступках".

  Нагадаємо, повноваження нинішньої омбудсмана Ніни Карпачової спливли у лютому. У відставку вона поки що не пішла. Опозиція на цю посаду пропонує правозахисника Євгена Захарова, провладні фракції - Валерію Лутковську, яка зараз працює в Мін`юсті.

  Попередній матеріал
  ЦВК: підкуп виборців вже розпочався
  Наступний матеріал
  Керівників міських РДА викликали "на килим" до Попова
  Теги: