5.ua

Православні декларують бажання об’єднатись і очікують обрання нового лідера УПЦ (МП)

  Об'єднання православних церков в Україні залежить від ідеологічної лінії, яку обере майбутній предстоятель Української православної церкви Московського патріархату. Про це представники обох патріархатів розповіли журналістам на прес-конференції у Києві.


  Хто очолить православних Московського патріархату – стане відомо після 13 серпня. Саме тоді у Києві відбудеться собор архієпископів з усієї України.

  У Київському патріархаті підтверджують своє бажання об'єднатися, але з центром у Києві. Православні Московського патріархату кажуть, що це буде унікальна можливість обрати предстоятеля вільно, без впливу з боку політиків та церкви.

  "В тій ситуації, яка є в Україні і у держави є все ж таки, реальні завдання і реальні проблеми, і ми бачимо, що на сьогоднішній день архієпископи зберуться самі за зачиненими дверима, без якихось, скажімо так, запрошених чи інших гостей" – запевнив протоієрей УПЦ (МП) Георгій.

  Натомість, представники УПЦ (КП) не настільки оптимістичні. Вони вважають, що 13 серпня на 74-х єпископів чинитиметься шалений тиск з Москви, щоб завадити об'єднанню українських церков у майбутньому.

  Архієпископ УПЦ (КП) Євстратій при цьому натякнув на агентуру спецслужб серед кліру РПЦ: "Ми знаємо, і це абсолютно достовірні речі, що і зараз, в тому числі і в системі московської патріархії є люди, які мають подвійне підпорядкування - церковні обов'язки, але які також мають обов'язки перед державою, які є утаємничені".

  Попередній матеріал
  Силовики затримали терориста, який готував теракти проти військових льотчиків
  Наступний матеріал
  З Будинку офіцерів викидають волонтерів, які допомагали переселенцям
  Loading...