Працівники столичного аеропорту вчились долати надзвичайні ситуації [відео]

  Перед посадкою літака - вимкнулися вогні посадкової смуги аеропорту "Київ". Щоби врятувати екіпаж та пасажирів, за тривогою підіймають усі служби литовища - така легенда навчання, що відбулося цієї ночі у столичному аеропорту.

  Надзвичайна ситуація. У літака, що летів до Донецька, відмовило шасі. Аварійну посадку наказали здійснювати на летовищі аеропорту "Київ", але від перенавантаження електромереж тут вимкнулись вогні злітно-посадкової смуги. За тривогою підняли усі служби. Така легенда навчань аеродромних служб столичного аеропорту. Керівник навчань шикує перед собою рятувальників та роздає накази до дії. Одразу рушають на виконання завдання вогнеборці. Тут пожежники вогонь не гасять, а навпаки - його розпалюють, та ще й на посадковій смузі.

  Віталій, пожежник: "Запалюєм вогні, щоб для того, щоб пілот літака міг оприділити ширину злітно - посадочної смуги".

  Разом з тим, одночасно поливають аеродром піною. За легендою навчань, літак буде сідати без шасі, можливо, що від тертя борту і асфальту повітряне судно може спалахнути. Усе готово для прийому літака, та самого повітряного судна на горизонті не видно. У аеропорту кажуть: залучати справжній літак до навчань - дороге задоволення.

  Олексій Яковець, директор компанії з експлуатації терміналів ДП Міжнародний аеропорт "Київ-Жуляни": "Стоимость воздушного судна достигает 60 милионнов доларов. Поэтому даже какие-то незначительные царапины... Хозяева воздушных судов смотрят на это негативно".

  У керівництві аеропорту зізнаються: така легенда навчань - не фантазія, а цілком реальна картина. На аеродромі - застарілі електромережі. Навіть під час будівництва нового терміналу їх не замінили. Тому, попереджають, попри красу та комфорт нового аеровокзалу, на пасажирів тут чатує небезпека.
  А все через те, що київська міська влада недофінансувала переоснащення летовища.

  Олександр Нестеренко, генеральний директор ДП Міжнародний аеропорт "Київ-Жуляни": "34,7 миллиона запланировано было на финансирование наружных сетей - это деньги городского бюджета. На сегодняшний день профинансировано 15,4 милиона. Мы надеемся, что город все-таки поможет - хотя прошло Евро. В общем-то, город всегда нам помогал и помогает, и в ближайшее время дофинансирует нашу реконструкцию".

  Якщо ненароком станеться подібна ситуація насправді - у адміністрації аеропорту запевняють, що відновити звичний темп роботи і продовжити приймати літаки можуть вже за вісім хвилин після аварії.

  Андрій Ковальов, Максим Петраков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Кембриджі відбулась 22-га церемонія вручення Шнобелівської премії
  Наступний матеріал
  Соцопитування: більшість виборців дізнаються про партії з телевізора
  Теги: