Працівника "Беркуту" заґратували на 15 років за вбивство студента

  Трагедія яка трапилася 12 років тому нарешті отримала оцінку у залі суду. У 96-му році два бійця "Беркуту" спочатку побили, а потім застрелили студента університету ім. Шевченка. Слідчі намагалися сфабрикувати матеріали справи, а згодом, коли провину міліціонерів довели, один із них втік до Росії. Після повернення в Україну вбивця постав перед судом. Вирок правосуддя - перевищення службових повноважень та 15 років позбавлення волі.
  Такий розпорядок дня Ольги Романенко триває 12 років. У квітні 96-го на цьому місці загинув її син - студент IV курсу юрфаку університету Шевченка Сергій Романенко. Винними у трагедії були бійці Беркуту Грищенко та Ващенко, які підпрацьовували охоронцями у супермаркеті. Проте якщо перший наніс хлопцю кілька ударів гумовою палицею, то другий - зробив два постріли із пістолета. У 96-му, захищаючи правоохоронців, слідство повідомило, що студент погрожував беркутівцям. Проте мати загиблого була переконана - міліцейські начальники намагалися сфальсифікувати справу.

  У 2006-му Ващенка всеж таки знайшли в Іркутській області та депортували в Україну. Він - єдиний, хто сів на лаву підсудних у цій справі. Інший беркутівець проходив по справі як свідок. Сьогодні Ващенку винесли вирок - 15 років позбавлення волі, а правоохоронці мають відшкодувати родині моральні збитки - 1 мільйон гривень. Адвокат засудженого на винесення вироку не з`явився.

  Одразу після вироку суду мати загиблого приїхала на кладовище.

  Ольга Антонівна каже, що не зупиниться на вироку одному із вбивць. Вона вважає, що покарання має понести не лише спільник, а й міліціонери, яки покривали злочинців протягом тривалого часу.

  Олександр Котєльніков, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.88Мб)
  Попередній матеріал
  У Києві презентували черговий збірник "Світова кінокласика"
  Наступний матеріал
  У Норвегії загинув український шахтар
  Теги: