5.ua

"Повітряна сотня": українські приватні літаки допомагають силовикам охороняти кордони

  Патрулювання кордону власним літаком чи гелікоптером – таку допомогу з власної волі Державній прикордонній службі надають от уже місяць українські авіатори. Щонайменше п'ять приватних повітряних суден моніторять кордон України з Росією та республікою Білорусь. І вже встигли запобігти порушенню держкордону з боку сусідів.

  Яскравий і швидкий американський гелікоптер "Робінсон-44". За штурвалом – Олег Нівельчук. Він уже місяць він піднімає свою машину не лише заради задоволення від польоту, а й з патріотичних міркувань. Олег власним коштом допомагає прикордонникам стежити за непорушністю українських кордонів.

  Пілот з напарником патрулює ділянку на Чернігівщині, і вже встиг налякати своїм гелікоптером невідомих порушників.

  "Фактически нами была пресечена попытка пересечения границы катером, который перевозил какой-то груз. То есть, увидев нас они изменили траекторию и ушли по реке на территорию Российской федерации" – розповідає волонтер.

  Ось тягнуть один із чотирьох легкомоторних літаків, що приєдналися до участі в такому ж патрулюванні. Ці машини надав столичний аероклуб. Його лідер, Юрій Яковлєв, підбиває перші підсумки співпраці з прикордонниками: виконано низку польотів загальною тривалістю 15 годин. Кожен політ займає 3,5 години. Добровольці проходять до 250 кілометрів кордону, до якої ще летіти близько 100 кілометрів.

  Частина польоту виконується на висоті до 700 метрів, оглядовий політ – на 300-500 метрів. Вище вже не так все видно.

  Формально – це приватні польоти: держава лише дозволяє зайти в прикордонну смугу і висловлює побажання щодо завдання пілоту.

  Він повідомляє командира, що він готовий виконати даний політ. Командир, у свою чергу, рекомендує район, який треба обстежити. Як правило – це важкодоступні ділянки кордону, де ускладнено спостереження земної поверхні. Контролюється, який там стан інженерного облаштування кордону.

  Легкомоторна авіація самих прикордонників зараз задіяна на східній та південній ділянці українського кордону. Тож Прикордонна служба вдячна, що українські цивільні пілоти готові пильно стежити за рубежами на півночі. Незабаром польоти розпочне приватний літак ще й у Рівненській області.

  Олександр Аргат, Денис Савченко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Знайдено частину викрадених документів "Нафтогаз України"
  Наступний матеріал
  Конституційні судді України припинили співпрацю з російськими колегами
  Теги:
  Loading...