Пошуковці ідентифкували 12 поховань червоноармійців часів Другої світової війни [відео]

  Могили 12 черноармійців, похованих як невідомі солдати в часи Великої вітчизяної війни, віднайшли у Польщі. Сьогодні, у День скорботи і вшанування жертв війни, їхнім нащадкам вручили сертифікати пам’яті, на яких зазначено дату смерті та місце поховання вояків.

  Розшукували могили та родичів загиблих за ініціативи спілки ветеранів Афганістану. Для цього науково-пошукова група проекту "Повернені імена" обробила архівні документи, протоколи перепоховань у післявоєнний період та архіви Червого хреста. Загалом, ідентифікували близько 6 сотень солдатських могил, утім віднайти вдалося менше сотні сімей. За загиблими вояками на території музею Великої вітчизяної війни відслужили панахиду та вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання.

  Сергій Червонописький, голова Української спілки ветеранів Афганістану: "Никто не забыт, ничто не забыто - це, на жаль, чергова брехня, яка вже багато років звучить. Коли ми побачили справжній стан в цьому питанні, то взялись за голову. Тисячі, сотні тисяч українців - вони поховані і родичі не знають, де вони поховані".

  Надія Ткаченко: "Я отримала дєдушкин сертифікат. Прийшла похоронка - "пропав безвісти", ми не знали, де він, що він, як він. Спасибо велике. Нема вже живих дітей його, но живі внуки. Ми будем пам’ятати". 

  Попередній матеріал
  У Новій Зеландії стартував 7-й етап чемпіонату світу з авторалі
  Наступний матеріал
  В Умані вшанували пам`ять в’язнів концтабору "Шталаг-349" [відео]
  Теги: