Безробіття
Безробіття відкриті джерела

Пошук роботи за кордоном: експерти розповіли про небезпечні шахрайські схеми

  Читайте по-русски
  Виїжджаючи на роботу за кордон, українці можуть стикнутися з шахрайськими схемами чи стати жертвою торгівлі людьми

  Експерти зазначають, українці часто не перевіряють надійність компанії та стають жертвами шахраїв, які відправляють неправдиву інформацію, що агентство готове їх працевлаштувати за кордоном. Про це пише ресурс "Новини 24".

  Є три основні шляхи для пошуку роботи за кордоном, пояснює Лілія Кравцова, юрист холдингу OMI GROUP:

  • піти до посередницького агентства в Україні;
  • звернутися до іноземної фірми;
  • вести переговори безпосередньо з іноземним наймачем.

  Хоча в кожного із цих варіантів існують певні ризики.

  Фахівці нагадують, що посередницькі агенції мають право здійснювати свою діяльність на підставі спеціальної ліцензії Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

  "Шахраї просять оплатити посередництво, тобто інформацію та контакти вакансії за кордоном. Навіть показують ліцензію, яка регламентує законне надання послуг посередництва. Після цього пропонують переказати кошти на картку. Вже потім виявляється, що картка та ліцензійний документ не мають нічого спільного з вакансією", – каже Кравцова.

  Ще один небезпечний аспект, із яким можна зіткнутися – торгівля людьми. За даними Мінсоцполітики, з 2018 року майже 49 тис. українців стали жертвами цього злочину.

  "З року в рік злочинці вдосконалюють методи пошуку та заманювання до своїх лав. Вони шукають одиноких людей у соціальних мережах, на сайтах знайомств, знайомляться на вокзалах, у кафе, тощо. Заздалегідь готують легенди, документи, ліцензії, сертифікати, щоб здаватися авторитетними роботодавцями", – каже Кравцова.

  Вона додає, що в разі працевлаштування через посередника, крім перевірки ліцензії, слід уточнити, з якими країнами та конкретними організаціями в цих країнах фірма співпрацює, а також які в даному договорі визначені спеціальності.

  "Багато мігрантів, особливо ті, хто не має документів або зайнятий в нелегальній праці, не можуть попросити кваліфікованої та законної допомоги у випадку хвороби, безробіття або соціальних виплат. Подекуди не можуть отримати інформацію про здоров'я, відповідно мовним і культурним традиціям, про свої права та правила профілактики інфекцій", – підсумувала Кравцова.

  Що потрібно знати про трудову міграцію в Україні

  У грудні 2019 року Кабмін оприлюднив інформацію, згідно з якою з 2010 року з України виїхало та не повернулося близько 4 млн громадян, а це майже 10% населення.

  Найпопулярнішими країнами для міграції є Польща, Німеччина, Чехія, Росія, Італія, Білорусь і т.д.

  Лише за роки незалежності України жертвами торгівлі людьми стали понад 230 тис. осіб.

  Опитування "OLX Робота" показало, що пандемія COVID-19 вплинула на роботу за кордоном у 58% респондентів, 7% опитаних зізналися, що через коронавірус узагалі відмовилися від роботи за кордоном.

  Найбільш вагомими причинами такого рішення для 40% опитаних стало зменшення оплати праці; для 26% – бюрократичні ризики; для 23% – скорочення до нижчої посади чи звільнення; для 18% – обмеження соціальних гарантій з боку роботодавця; ще для 18% – ризики для здоров'я через пандемію.

  Попередній матеріал
  Рада призначила новим суддею КСУ кандидата від "Слуги народу"
  Наступний матеріал
  Порошенко виконав обіцянку притягати до відповідальності "суддів Майдану" – "Слово і Діло"
  Теги:
  Loading...