прес-служба Президента України

Президент запровадив інститут наставництва для дітей-сиріт

  Наставники на засадах добровільної та безоплатної діяльності опікуватимуться життям дітей-сиріт та дітей, що позбавлені батьківського піклування

  Президент Петро Порошенко підписав Закон України №1504-VIII "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", згідно з яким запроваджується інститут наставництва, повідомляє прес-служба Президента.

  "Закон запроваджує інститут наставництва для роботи з дітьми, які виховуються в інтернатних закладах, з метою їх підтримки та підготовки до самостійного життя", – мовиться в повідомленні.

  Відповідно до нового закону, основними завданнями наставництва вказано: "визначення та розвиток здібностей дитини, реалізації її інтересів у професійному самовизначенні; надання дитині доступної інформації про її права та обов'язки; формування у дитини практичних навичок, спрямованих на адаптацію її до самостійного життя, зокрема щодо вирішення побутових питань, розпорядження власним майном та коштами, отримання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних та інших послуг; ознайомлення дитини з практиками суспільного спілкування та подолання складних життєвих ситуацій; сприяння становленню дитини як відповідальної, успішної особистості; формування у дитини навичок здорового способу життя".

  Наголошується, що наставництво є діяльністю добровільною і безоплатною. Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з проблем соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя. Також встановлено, що наставниками не можуть бути  особи, які мають судимість, вживають алкоголь, наркотики (ст. 212 Сімейного кодексу України).

  За оприлюдненою інформацією, в Україні функціонує майже 770 закладів інтернатного типу, в яких перебуває понад 100 тис. дітей. І лише кожна десята дитина, яка перебуває в такому закладі, є сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування. Інші діти мають батьків, але з різних причин живуть не вдома.

  "Проживання в інтернатному закладі наносить невиправну шкоду емоційно-психологічному стану дитини. Такі діти виростають не підготовленими до життя поза межами закладу і виходять у доросле життя, не маючи необхідних соціальних вмінь і навичок. Практична реалізація норм даного законопроекту сприятиме розвитку державно-приватного партнерства, оскільки до здійснення наставництва передбачається залучати громадські та благодійні організації", – наголосили у прес-службі глави держави.

  Документ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування – тобто завтра, 6 жовтня.

  Нагадаємо, нещодавно в Україні відзначали День усиновлення.

  Як повідомляв 5.ua, Порошенко підписав закон, що дозволить уникнути дискримінації у позначенні осіб з інвалідністю.

  Попередній матеріал
  НБУ визначився, яким банкам довірятиме свою готівку
  Наступний матеріал
  Порошенко: Нам потрібна ефективна система підготовки спортсменів вищого класу

  Скандальні правки до закону про запобігання корупції відкликано

  Під Радою пікетують активісти: сіном виклали номер бажаного закону

  Деканоідзе анонсувала зміни у законі про дорожній рух та Нацполіцію

  Порошенко підписав закон, що дозволить уникнути дискримінації у позначенні осіб з інвалідністю