president.gov.ua

Порошенко ветував закон, який дозволив би військовим розривати безстрокові контракти

У Міноборони побоюються, що в разі прийняття закону значна кількість бійців звільнилася, що могло б призвести до зниження бойових можливостей українського війська

Українські військові не матимуть права розривати безстрокові контракти. Відповідний закон ветував Президент. Це означає, що військовослужбовці, які на початку антитерористичної операції уклали контракти зі збройними силами до завершення особливого періоду, мають служити до кінця цього часу. Інакше могли бути створені негативні наслідки для обороноздатності держави, пояснюють в Міністерстві оборони.

"Прогнозоване звільнення значної кількості військовослужбовців, які за умови прийняття цього закону набули би права звільнитися з військової служби, разом зі звільненням військовослужбовців 6 черги, значно знизили би бойові можливості військових частин. Тому з метою забезпечення недопущення різкого зниження бойової готовності Президентом України відповідно до Конституції України застосовано право вето щодо цього законодавства змін, - повідомив виконувач обов'язків начальника Головного управління персоналу" - заступник начальника Генштабу Володимир Талалай.

Нагадаємо, напередодні Президент підписав Указ про демобілізацію військових шостої хвилі мобілізації. За даними Генштабу, у запас звільнять близько 20 тисяч бійців АТО.

Попередній матеріал
Зустріч Президента України та Президента Держави Ізраїль з представниками ЗМІ - відео
Наступний матеріал
Парламентські слухання: "75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність" - завершено

На сьогодні потреби в оголошені чергової хвилі часткової мобілізації немає – Міноборони

У Міноборони заявили про високу ймовірність сьомої хвилі мобілізації

Президент підписав Указ про демобілізацію військовослужбовців шостої хвилі