День пам'яті жертв політичних репресій
День пам'яті жертв політичних репресій ua.bykivnya.org

Президент: Радянська влада десятиріччями приховувала правду про Биківню

Биківня – наш спільний із Польщею біль, заявив Президент

Радянська влада десятиріччями приховувала правду про злочини, скоєні нею у Биківнянському лісі, і тільки зусиллями патріотів вдалося дізнатися правду про трагедію. Про це Президент України Петро Порошенко сказав під час урочистої церемонії вшанування пам'яті жертв політичних репресій у Биківнянському лісі, повідомляє "Укрінформ".

"Десятки років радянська влада приховувала страшну таємницю Биківні, а тим часом знаходилися відчайдухи, які навіть в умовах радянської диктатури насмілювалися вимагати правди, так як це робили наші шістдесятники – Лесь Танюк, Алла Горська та Василь Симоненко", – сказав Порошенко.

Президент також підкреслив, що радянська влада намагалася перекласти відповідальність за злочини в Биківні на нацистів та згадав українських патріотів, які зробили все для того, щоб правда про трагедію та злочини радянського режиму стали відомі українцям

"Україна має знати імена особистостей, які боролися за правду і справедливість. Це мій обов'язок – говорити про них", – наголосив Порошенко.

Глава держави також заявив, що Биківня – це наш спільний із Польщею біль: "Биківнянський ліс – місце нашого спільного болю з поляками. Сьогодні я так само схиляю голову і покладу квіти до пам'ятного знаку польських поховань. Тут разом з українцями покояться і тисячі польських патріотів, розстріляних за наказом Сталіна".

Довідка. Історико-меморіальний заповідник Биківнянська могила – це найбільше в Україні місце масових поховань розстріляних жертв тоталітарного режиму. У Биківнянському лісі знаходився об'єкт спеціального призначення НКВС. У 30-40-х роках минулого століття туди сотнями звозили розстріляних та закатованих без вироків суду людей. За оцінками істориків, останній спочинок у Биківні знайшли близько 100 тисяч людей. Довго про це місце ніхто не знав, і лише наприкінці 80-х завдяки українським культурним діячам та активістам радянська влада визнала цей злочин. Тут знайшли свій останній спочинок письменники Михайль Семенко, Майк Йогансен, Вероніка Черняхівська, художники Михайло Бойчук, Микола Касперович, академіки Федір Козубовський, Петро Супруненко, митрополит УАПЦ Василь Липківський та десятки тисяч інших жертв "Великого терору".

20 березня 2017 року Президія Київської міської ради ухвалила рішення про відмежування земельної ділянки "для спецпотреб" у 19,20 кварталах Биківнянського лісу. Указом Президента України № 431/2007 від 21 травня 2007 року "Про заходи у зв'язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937–1938 років" в Україні встановлено День пам'яті жертв політичних репресій, який відзначається щороку у третю неділю травня.

У Києві українці вшановують пам’ять героїв Крут – фоторепортаж

/
Президент України Петро Порошенко вшановує пам'ять героїв Крут
/
/

Як повідомляв 5.UA, цьогоріч пам'ять убитих режимом прийшли вшанувати близько тисячі людей. Серед них і родичі жертв репресій. Перші особи держави, на чолі з Президентом, поклали квіти до меморіальних знаків

Дивіться також фотогалерею за темою:

У Києві українці вшановують пам’ять героїв Крут – фоторепортаж

/
Президент України Петро Порошенко вшановує пам'ять героїв Крут
/
/

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО Олександра Мотузяника – трансляцію завершено
Наступний матеріал
"Неформатні" учасниці фрік-кабаре Dakh Daughters стануть героїнями стрічки ROSES – "Кіно з Яніною Соколовою"
Loading...

Президент України вшанував жертв політичних репресій – відео

У Німеччині Порошенко вшанував пам'ять в’язнів концтабору "Заксенгаузен"

Політв'язня Сенцова відзначили премією імені Барбари Голдсміт "Свобода писати"