Twitter / Svyatoslav Tsegolko

Порошенко на засіданні Генасамблеї ООН: "Ми не маємо права закривати очі на бомбардування Росією українського Донбасу"

Нам потрібне остаточне та стале припинення російської агресії проти України, наголосив Президент

Президент Петро Порошенко під час Засідання високого рівня Генеральної Асамблеї ООН на тему біженців та мігрантів наголосив, що потрібен міжнародний механізм відповідальності захисту прав внутрішньо переміщених осіб. Про таке повідомляє прес-служба Президента.

Президент Петро Порошенко наголошує, що безпрецедентна міграційна криза та наплив біженців стали важливим екзаменом для всього людства, адже понад 250 млн людей з різних причин покинули свої домівки.

"Ця глобальна криза вимагає від нас спільної відповідальності та скоординованих зусиль. Тому сьогодні я б хотів висловити свою солідарність з тими, хто, проти своєї волі, був змушений покинути рідні домівки", – сказав Президент.

Глава держави наголосив, що зовнішня агресія та спонсорований державою тероризм є ворогами людства в багатьох куточках нашого світу.

"Російська збройна агресія змусила близько 1,8 млн українців шукати нового дому в межах країни. Через це Україна опинилася серед першого десятка країн з найбільшою кількістю переміщеного населення", – підкреслиав Петро Порошенко.

За словами Глави держави, усі зусилля світового співтовариства будуть марні, якщо не усунути першопричини проблеми, а саме зовнішню агресію та порушення міжнародного права.

"Ми не маємо права закривати очі на бомбардування Росією цивільних об'єктів в сирійському Алеппо чи на українському Донбасі. Йдеться не лише про дотримання гуманітарних принципів", – сказав Глава держави та наголосив на необхідності покладення відповідальності на державу, яка порушує міжнародне право та фундаментальні свободи, в результаті чого цивільне населення змушене покидати свої домівки.

"Необхідно якнайскоріше розробити такий міжнародний механізм відповідальності, а також міжнародні зобов'язуючі рамки для захисту прав внутрішньо переміщених осіб", – зазначив Президент.

Глава держави наголосив, що українська влада послідовно демонструє відданість необхідності забезпечення належного захисту переміщених осіб, розроблено та запроваджено відповідні рамки з тим, щоб гарантувати їм соціальний захист, забезпечити доступ до системи охорони здоров'я, освіти, працевлаштування.

Twitter / Svyatoslav Tsegolko

"Нам потрібне остаточне та стале вирішення проблеми, а саме припинення російської агресії проти України", – сказав він.

Президент наголосив на важливості політичної декларації, яка має бути сьогодні ухвалена і яка пропонує інклюзивні рамки для розвитку подальшого співробітництва та координації зусиль світового співтовариства. Він зазначив, що цей документ приділяє належну увагу ключовим аспектам людської міграції, включаючи необхідність боротьби з ксенофобією, дискримінацією, торгівлею людьми.

Глава Української держави також заявив про необхідність відновлення посади Спеціального представника Генерального секретаря ООН з питань внутрішньо переміщених осіб.

Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше директор Департаменту політики та комунікації МЗС України Олексій Макеєв наголосив, що Порошенко планує зустрітися з кандидатами на посаду президента США

Попередній матеріал
"Час. Підсумки дня": Чи вплине візит Президента до США на ситуацію в зоні АТО
Наступний матеріал
У Вінниці запрацював унікальний Музей української марки

Кримські татари бойкотували так звані вибори до російської Держдуми - Порошенко

Порошенко у Нью-Йорку: Україна, як і раніше, зацікавлена ​​в летальній зброї

Порошенко попросив Меркель про лікування Умерова у Німеччині

Порошенко: З полону звільнили українців Жемчугова і Супруна

Генпрокурор розповів, коли Порошенко з'явиться на допит у справі Майдану

Порошенко звільнив одразу шість суддів