5.ua

Порошенка просять дозволити українцям володіння зброєю

  Дозволити українцям захищати себе та Батьківщину зі зброєю у руках вимагали від Президента члени Української асоціації власників зброї.


  Власники рушниць та карабінів кажуть: зволікати далі не можна. Загроза російської агресії, збільшення кількості нелегальної зброї, нова хвиля зростання рівня злочинності – те, що мало б змусити владу озброїти громадян на законних підставах, вважають ініціатори звернення.

  Тиждень тому сотні власників зброї зібралися на колективне фото зі своїми рушницями та карабінами на підтримку законопроекту "Про зброю". Зараз гадають – тоді їх не почули. Апарат Верховної Ради з формальних причин відмовляється реєструвати законопроект, що регламентує обіг невійськової зброї в Україні. Тому тепер звертаються особисто до Президента.

  Голова наглядової ради Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін пояснює: "Постійно складається таке враження, що ми говоримо, як в стіну. Ми кажемо суспільству – і всі наші прогнози, на жаль, збуваються. І сьогодні мова йде про те, що ми хочемо, щоб Президент України втрутився в цю ситуацію, бо Верховна Рада вже навіть не може вже навіть імітувати законотворчу діяльність, але ситуація потребує того, щоб в це втрутився Президент".

  Мова не йде про вільний обіг зброї, кажуть лобісти законопроекту. Хочуть позбавити МВС монополії на ринку зброї: створити єдиний державний реєстр власників зброї, організувати систему перевірки та навчання майбутніх власників зброї, і головне – дозволити громадянам захищати свої оселі за допомогою короткоствольної нарізної зброї – тобто пістолетів і револьверів.

  Людям потрібно треба дати право легально озброїтися, бо того вимагає ситуація в Україні, переконані в Асоціації власників зброї. Загроза агресії з боку Росії досі лишається. Із зони АТО потрапляють тисячі одиниць зброї нелегальної – від пістолетів до гранатометів. Зростає злочинність. А міліція нині не здатна виконувати свої функції з правопорядку. Водночас, саме МВС і гальмує ухвалення цього закону, вважають власники зброї.

  Костятин Лауер вважає: "Корупционная составляющая тормозит сейчас принятие этого закона. Это многоломилионные, если не многомилиардные заработки отдельных чинов милицейских, которые сидят на лицинзировании оружия, на различного рода разрешениях, на лоббировании безполезного совершенно травматического оружия".

  У МВС же гадають, що дозволяти зброю громадянам треба обережно, і надавати право на пістолет лише після ретельної перевірки. Розглядати ж це питання воліли б уже після завершення АТО. Однак, у цілому покладаються на волю законодавців.

  Власники зброї вважають: цей законопроект має стати або останнім, який ухвалить ця Рада, або першим законом нового парламенту. Мовляв, часу обмаль і ситуація з обігом зброї в Україні без законодавчого регулювання може вийти з під контролю, що загрожуватиме вже самій українській державності.

  Олександр Аргат, Юрій Усік, Іван Головач, "5 канал".


  Попередній матеріал
  МОН ввело нову систему оцінювання ЗНО і скасувало мінімальний бал
  Наступний матеріал
  У Києві російські товари маркуватимуть - рішення Київради
  Теги:
  Loading...