Понад добу тривають сутички на вулиці Грушевського [відео]

  Понад добу тривають сутички на вулиці Грушевського. Пристрасті в урядовому кварталі зашкалюють по обидва боки барикад. Протестувальники збудували катапульту, щоб жбурляти каміння у силовиків. Пообіді вони закидали тих пляшками із запалювальною сумішшю. Правоохоронці відповідають шумовими гранатами, сльозогінним газом і гумовими кулями. Є постраждалі з обох сторін. Як розгортатимуться події - складно прогнозувати. Адже Міністр МВС Юрій Захарченко, дозволив своїм підлеглим стріляти по протестувальникам.

  Упродовж двох місяців Євромайдану вдалося мирно протестувати. Традиційно на сцені - пісні та виступи політиків. Утім слабким місцем виявилася стратегія боротьби, яка призвела до кровопролиття - визнають самі мітингарі.

  Григорій, киянин: «Немає організатора, такого людського вчора приїхав людей було багато, можна було дєйствовать, але не скомандували так як потрібно».

  Відтак люди почали самі мізкувати. Однак - думки не одностайні.

  Перший протестувальник: «Ми боремося за Україну, а є різні види боротьби».

  Другий протестувальник: «Прогрес Майдану, тому, що вони вже людей дістали всі. водити два місяці за ніс і ніякого результату. А ці закони 16 січня. Це називається конституційний переворот».

  Третій протестувальник: «Не вихід сидіти, бо ми просиділи 2 місяці і нічого. Ми будемо сидіти рік  - і так нам треба діяти».

  Епіцентр подій з Майдану Незалежності перемістився на вулицю Грушевського. В урядовому кварталі - пролилася кров. Кияни вже охрестили європейську площу - полем бою.

  Протестувальнк: «Це Війна».

  Попри морози мітингарів поливають водою. Тож площа перед стадіоном Динамо перетворилась на ковзанку. Окрім того, активістів щедро кроплять гранатами з газом та кулями. Ті, своєю чергою, відповідають камінням і «коктейлями Молотова».

  Антон Примушко, охоронець Євромайдану: «Если они утром просто обстреливали толпу  резиновой картечью, то сейчас находят уже стальние шарики. Єто уже растрел людей».

  Тож цілодобово на місці чатують лікарі. Лише цієї ночі за допомогою медиків звернулися 8 сотень постраждалих.

  Олег Мусійко, координатор медичної служби національного штабу спротиву: «На даний момент там більше 5 мобільних бригад. Є і кваліфіковані хірурги».

  Євромайдан посилює охорону. На допомогу активісти кличуть киян і мешканців регіонів.  Адже, за словами мітигарів,  «беркутівців» і військових у столиці вже понад 20 тисяч.

  Андрій Парубій, комендант Євромайдану: «Ми готуємося до будь якого розвитку подій».

  Як буде розвиватись ситуація - прогнозувати важко. Адже Міністр внутрішніх справ дозволив співробітникам «Беркута» застосовувати фізичну силу, спецзасоби та вогнепальну зброю.

  Олена Махно, Олексій Іванченко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Журналісти Хмельницького влаштували акцію протесту [відео]
  Наступний матеріал
  Внаслідок сутичок на Грушевського близько 200 поранених [відео]
  Теги:
  Loading...