Понад 400 мешканців селища Зачатівка на Донеччині залишилися без роботи [відео]

  Понад 400 мешканців селища Зачатівка на Донеччині залишилися без роботи. Місцеву агроферму новий власник закрив через нерентабельність. Днями невідомі вивезли з ферми усю техніку та почали розбирати конструкції цехів на металобрухт. Люди стали на захист того, що зводили роками та оголосили готовність до безстрокової акції протесту. Вимагають відновити ферму та повернути їм робочі місця.

  Колона вантажівок вивозить із зерносховищ останні тонни пшениці, яка передбачалась для годування худоби. Буквально за півроку агроферма, де розводили понад три тисячі голів свиней та корів, перетворилася на руїни.
   
  Любов Качар, мешканка селища Зачатівка: "Без предупреждения, приехали машины, начали грузиться коров. Коровы падали, некоторые из них телились. Доярки плакали. Это варвары, даже так фашисты не делали как делали эти люди. Уничтожали, вывезли их на мясо, порезали".
   
  Днями з гаражів ферми вивезли ще й усі трактори та почали розбирати приміщення на металобрухт.
   
  Катерина Анікеєнко, мешканка селища Зачатівка: "Кто ночью, кто вечером, старались так, чтобы было менше людей и быстренько. Здесь много вывезли. Тракторов нет, машин нет. Были трактора, которые вывозили мусор, тоже забрали. Село сей час осталось голое".
   
  Сільській голова каже - втручатися у цю ситуацію права не має. Бо майном розпоряджається його законний власник.

  Василь Конюшок, Зачатівський сільській голова: "Они хозяйнуют так как это им выгодно. По поводу вот этой вырезки металлолома, я знаю, там они старые станки вывозили, старый токарный станок был…Вывозят металл, вывозят хозяева. С сельським советом они не советуются".
   
  До минулого року агроферма належала одному з металургійних комбінатів. Той перейшов у підпорядкування іншої компанії. Новий власник вирішив - господарство в Зачатівці нерентабельне.

  Нонна Шмідік, директор департаменту зі зв’язків з громадськістю сільськогосподарської компанії: "Мы сельхохпредприятие, мы бизнес. Мы заточены на то, чтобы давать прибыль, быть рентабельными. То, что нам просто не с чего будет покрыть эти убытки, нам не за что будет купить новую технику, не с чего будет заплатить зарплату, которую в прошлом году мы кстати увеличили на 40%".
   
  Роботу в селищі втратили майже 400 людей. А більше тут працювати ніде. Тож мешканці Зачатівки попередили:якщо до них не дослухаються, влаштовуватимуть протести у Києві.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Зачатівка, Донеччина, 5 канал

  Попередній матеріал
  Шестиметрову в`язану шапку виставили на Хрещатику
  Наступний матеріал
  В Україні значно погіршилася ситуація з захистом авторських прав
  Теги:
  Loading...