zpravda.com

Для розгортання поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі необхідне припинення бойових дій – німецьке МЗС

  Питання озброєння цієї місії – повного або часткового – залежатиме від країн-учасниць ОБСЄ

  У міністерстві закордонних справ Німеччини вважають, що для розгортання поліцейської місії на Донбасі потрібно припинити бойові дії та гарантувати високий рівень безпеки. Про це заявив керівник робочого штабу з питань України федерального міністерства закордонних справ Німеччини Йоганнес Регенбрехт, передає УНІАН.

  За його словами, 57 країн-членів Організації з безпеки та співробітництва у Європі також обговорюють запровадження окремої місії ОБСЄ для підтримання проведення ймовірних місцевих виборів на Донбасі.

  "Ми погоджуємося, що ми все ще далекі від цих виборів, тому що, перш за все, нам потрібен режим тиші та безпека, і багато чого треба зробити, у тому числі припинити бойові дії на сході України", – зазначив Регенбрехт.

  Водночас, як стверджує представник німецького МЗС, йому важко уявити роботу міжнародної місії з підтримання порядку в умовах, коли сторони на Донбасі застосовують одна проти одної важку артилерію. Тому, на його переконання, спочатку треба встановити режим припинення вогню, відвести від лінії розмежування та розмістити озброєння у місцях зберігання (сховищах), а також задокументувати все наявне озброєння та підтвердити його відведення.

  "Це повинно бути виконано, і коли ми отримаємо це... тоді, я гадаю, ми можемо започаткувати місію на підтримку виборів", – наголосив дипломат. Він також зазначив, що питання озброєння або часткового озброєння цієї місії залежатиме від країн-учасниць ОБСЄ.

  Нагадаємо, Росія погодилась на озброєну поліцейську місію ОБСЄ. Як повідомлялося, цьогоріч місія ОБСЄ відкрила ще дві патрульні бази біля лінії розмежування.

  Попередній матеріал
  У Луганській області ЗСУ виявили схрон терористів з протитанковими мінами та тротиловими шашками
  Наступний матеріал
  Брифінг речника АПУ з питань АТО Олександра Мотузяника – відео

  Штайнмаєр: В Україні місія ОБСЄ проводить "піонерську роботу"

  Поліцейська місія ОБСЄ не зможе розводити сторони конфлікту на Донбасі – експерт

  Місія ОБСЄ піймала російські ЗМІ на черговій брехні

  Місія ОБСЄ відкриває ще дві патрульні бази біля лінії розмежування