Штайнмаєр: В Україні місія ОБСЄ проводить "піонерську роботу"

  У Німеччині в День миротворця згадували Україну

  Напередодні в Німеччині відзначили День миротворця, традицію вшанування якого почали 3 роки тому. Як повідомляє "Укрінформ", згадували у День миротворця й Україну.

  "В Афганістані, Косово, Конго або в Україні: без вашої допомоги при реалізації мирних угод, що укладаються, були б ці уразливі процеси, часто приречені на провал", - заявив голова МЗС Франк-Вальтер Штайнмайер.

  Самі по собі ці угоди, навіть найкращі, не мають сенсу, якщо вони не виконуються, сказав він.

  "Рецепт успіху" миротворчості, за словами Штайнмаєра, полягає у його "інгредієнтах" - поєднанні, "спільній грі" експертизи у військовій, громадській сфері та сфері політики безпеки.

  Говорив міністр і про головування Німеччини в ОБСЄ цього року, про те, що Берлін хоче посилити роль організації у врегулюванні конфліктів на всіх циклах – від раннього попередження до боротьби з наслідками. Він зазначив, що спостережна місія ОБСЄ в Україні проводить "піонерську роботу", і подякував експертам за їх "важливу і важку роботу".

  Про роль місії ОБСЄ в Україні цього ж дня говорив і держсекретар МЗС у справах Європи Міхаель Рот, виступаючи в дискусії на тему "Виклики безпеки для Європи – ОБСЄ як форум для співпраці". За його словами, Німеччина багато взяла на себе, поставивши собі за мету інтенсифікувати зусилля з вирішення конфліктів на просторі ОБСЄ, насамперед українського конфлікту. На думку німецьких дипломатів, ОБСЄ довела в Україні свою роль "кризового менеджера". 

  Як повідомляв 5.ua, xільник ОБСЄ, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав притягнути до відповідальності винних в атаках на представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі.

  Попередній матеріал
  В Одесі знайшли покаліченого хлопчика, який не пам’ятає хто він і звідки
  Наступний матеріал
  Ситуація на Сході загострилась: поблизу Мар'їнки та Троїцького активізувалися ворожі ДРГ

  МЗС РФ заперечує, що Путін погодився на поліцейську місію ОБСЄ на Донбасі

  У Берліні стартувала антитерористична конференція ОБСЄ

  Бойовики не дозволили спостерігачам ОБСЄ працювати в Кадіївці, Ровеньках і Новоазовську

  Винні в атаках на місію ОБСЄ повинні понести відповідальність – Штайнмаєр