Медики
Медики 5 канал

"Покинуті напризволяще": як медики, постраждалі внаслідок COVID, долають перешкоди задля отримання виплат

Читайте по-русски
Від початку пандемії коронавірусу в Україні на недугу захворіли 49 тисяч медиків

Постраждалі й покинуті – медики, які захворіли на COVID на робочому місці, не знають як отримати соціальні виплати, гарантовані державою. А йдеться про чималі кошти. Приміром, якщо доведено, що лікар отримав інвалідність унаслідок профзахворювання – компенсація становить щонайменше 700 тисяч гривень. Саме стільки Держфонд соціального страхування виплачує постраждалим 3-ї групи інвалідності. Подробиці у матеріалі кореспондентки "5 каналу" Людмили Павленко.

Від початку пандемії коронавірусу в Україні, тобто від березня торік, на цю недугу захворіли 49 тисяч медиків. Це за офіційними даними. А за інформацією єдиного в Україні центру профзахворюваньця – ця цифра лише верхівка айсберга.

Статистика
Статистика5 канал

Йдеться виключно про медиків, які заразилися COVID-19 на роботі. На сайті Державної служби з питань праці щодня з’являється оновлена інформація. Найбільше таких нині на Львівщині. Другу сходинку посідає столиця. Киянин Володимир Петрашик рік тому захворів на коронавірус. Напередодні анестезіолог саме контактував із пацієнткою з таким діагнозом. Три тижні він пролежав у лікарні. Після чого розпочалася тривала реабілітація.

"Це і фіброз, і фібросклероз і інфізема легень, і міокардит. І до цих пір ще є якісь наслідки. Я отримав третю групу інвалідності. Інваліди 3-ї групи мають право на отримання компенсації в 300 неоподаткованих мімімумів. І цю суму я отримав", – розповів лікар-анестезіолог Володимир Петрашик.

Керівництво Володимира Петрашика визнало, що він заразився саме під час виконання професійних обов’язків. Однак не всі головні лікарі оперативно й об’єктивно проводять службове розслідування, стверджує адвокатка Ірина Сенюта.

"Це має бути обов’язково зараження від пацієнта або від того, що ти працюєш із біологічними рідинами від хворого пацієнта. І, часом, виникають ситуації, коли медичні працівники справді заражаються на робочому місці, проте від своїх колег. Що не буде вважатися професійним захворюванням. Однозначно, що процесів судових буде", – зазначила Голова комітету медичного права Національної асоціації адвокатів України Ірина Сенюта.

Звертатися до суду планує хірург Валерій Струць. Доведено, що коронавірус він підхопив саме на роботі. Сталося це навесні торік. Проте компенсації від держави досі так і не отримав. Хоча у лікарні чоловік провів півтора місяця. Після виписки задихався і вдома. По завершенню лікарняного, майже через чотири місяці, постраждалий так і не зміг вийти на роботу. Відтак, лікаря направили до медико-соціальної експертної комісії.

"На тій комісії мені встановили 3-тю групу інвалідності. Але по загальному захворюванню. Вони не зв’язали її з професійним захворюванням", – сказав лікар-хірург Валерій Струць.

Лікар
Лікар5 канал

Віктор звернувся до єдиного в Україні центру профпатології. Тут йому допомогли виправити ситуацію. І у спецкомісії таки визнали захворювання лікаря професійним. Адже у Валерія діагностували дихальну і серцеву недостатність. Тепер у постраждалого не приймають документи в іншому відомстві.

"Відділення фонду соціального страхування. Де мені відмовили взяти в мене заяву на виплату одноразової страхової виплати, згідно постанови Кабінету міністрів. Не вказуючи мотивації, чого це вони роблять", – розповів лікар-хірург.

Валерій Струць не може домогтися від держави понад 700 тисяч гривень компенсації. Якими є страхові виплати, розтлумачує головна профпатологиня Києва та Київської області.

"Саме для лікарів, які отримали і пройшли експертизу 3-ї групи інвалідності – це 300-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Для другої групи інвалідності – це 350-кратний розмір. І для першої групи – 400-кратний розмір", – зазначила головна профпатологиня Києва та Київської області Наталія Гречківська.

Про ці виплати не знають більшість лікарів, зазначає Наталія Гречківська. Відтак, радить не опускати руки, а звертатися по допомогу до профпатологів чи юристів.

Людмила Павленко та Олександр Химич, "5 канал".

 

Попередній матеріал
День батька 2021: історія киянина, який сам виховує двох дітей
Наступний матеріал
Трійця-2021: як віряни відзначають Зелені свята у Дніпрі – включення
Loading...

За минулу добу в Україні зафіксували 479 нових випадків COVID-19

Португалія посилила карантинні обмеження

У ВООЗ заявили, що штам коронавірусу Delta у півтора рази заразніший ніж оригінальний варіант

Вакциновані українці зможуть подорожувати до Німеччини

У Києві триває масова вакцинація: центри будуть відкриті у суботу

За минулу добу в Україні зафіксували 852 нових хворих на коронавірус