Зазвичай, п’ятикласника Артема Озерова шкільний автобус забирав поблизу його будинку. Нині, аби дістатися до школи, хлопчик виходить заздалегідь і з грошима на проїзд.
Артем Озеров, учень 5-го класу: «Я минут 10-15 дохожу до остановки, пока дохожу. И то автобусы плохо ходят. Жду автобусов. Я плачу за проезд и езжу. Кто 2, кто рубль берет. Разные».
Максиму Мартиненку навіть доводиться ходити залізничними коліями, бо іншого шляху до зупинки – немає.
Максим Мартиненко, учень 7 класу: «Сейчас приходится вставать в 6 часов, Мы по рель сам за полчаса, за сорок минут доходим».
Щодня до антрацитівської школи номер 9, автобус привозив до півсотні учнів. Дітей забирали з навколишніх селищ. Останні три тижні школярі дістаються самотужки – через брак коштів автобус нsчим заправити. Скоротив маршрут утричі ще один автобус для учнів.
Василь Рогозін, водій шкільного автобуса: «Мы туда не ездим, куда им нужно».
Журналіст: «А куда вы ездите?»
Василь Рогозін, водій шкільного автобуса: «На поселок Нагорный.
Журналіст: «А дальше?»
Василь Рогозін, водій шкільного автобуса: «Дальше не ездим».
Журналіст: «Почему?»
Василь Рогозін, водій шкільного автобуса: «А дальше – нет бензина».
Олена Антонець, директор ЗОШ №9 м. Антрацита: «Неудобства создаются в первую очередь для родителей. Потому что родители всегда знают – школьный автобус всегда привез вовремя и вовремя забрал».
Загалом, район обслуговує п’ять шкільних автобусів. Аби решта транспорту не зупинилася мерія попросила місцевих підприємців допомогти.
В’ячеслав Салита, Антрацитівський міський голова: «Дефицит бюджета – 28 миллионов, и казначейство задерживает, и в бюджете нет денег. Мы находим пути. Оказывают нам помощь предприниматели».
Водночас, у мерії заявили, у понеділок усі шкільні автобуси вийдуть у рейс. Для цього вони відшукають 12 тисяч гривень. Проте там не уточнили, на скільки днів цих коштів вистачить.
Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганщина, 5 канал