Погорільці на Донеччині уже 3 місяці не можуть отримати компенсацію

  Третій місяць погорільці на Донеччині не можуть отримати компенсацію за втрату майна. У серпні у Селідовому згоріло вщент 5 квартир, ще 16 помешкань вогонь частково пошкодив.

  За попередньою версією пожежу спричинив недопалок, що впав  на один з балконів багатоповерхівки. Потому версію замінили на підпал і справу передали в прокуратуру. Але люди так і не отримали жодної копійки відшкодування.

  Ліна Вакуленко, потерпіла:
  "Картина, вот место осталась от нее, была картина, эта комната была отремонтирована капитально". 

  У цій пожежі п’ять родин втратили все. Від одягу, меблів та техніки нічого не залишилося. Стіни й ті досі в кіптяві.  

  Ліна Вакуленко, потерпіла: "Сколько мы ходили, куда мы только не обращались. Нам отказывают на том основании, что это был самоподжег. Что мы не входим в перечень чрезвычайных ситуаций".

  На благодійну допомогу люди змогли вставити двері, а в деяких кімнатах вікна. Утім, жити в таких квартирах  неможливо. Сім’ї вимушені мешкати у близьких або знімати кутки.

  Олег Кравцов, потерпілий: "Бетонные стены они пришли в негодность, все потрескались. Даже арматура повылазила, прокоптилась пополам. Как я все это потяну - я не в состоянии физически это потянуть".

  Володимир Вакуленко, потерпілий: "Мы же не просим ни телевизоров, ни холодильников, ни трусов, ни маек, кроссовки все погорело. Мы просим – восстановите квартиру и мы отстанем от вас, мы будем сами постепенно пока руки есть сами будем восстанавливать".

  Між тим, в об’єднанні співвласників багатоквартирних будинків продовжують нараховувати погорільцям квартплату.

  Олена Дерев’янко, голова ОСМД м. Селидове: "Вообще мы с квартплатных денег восстанавливаемся, если они будут десять лет восстанавливаться, что же это будет".

  Чиновники кажуть - погорільці не мають права на компенсації. Пожежа в їхньому будинку не передбачає державного відшкодування, бо не підпадає під випадок надзвичайної ситуації. А місто не може допомогти через брак коштів у бюджеті.

  Леонід Мандич, заступник Селидівського міського голови: "Город наш дотационный, свободных остатков для помощи людям нет. Поэтому мы обратились по всем руководителям предприятий, по всем общественным организациям, открыли благотворительный фонд, чтобы таким образом помочь людям".

  Ускладнює ситуацію людей і той факт, що жодна квартира та майно не були застраховані. Тим часом винуватця пожежі, в якій постраждало понад 20 родин так і не знайшли. 

  Юлія Божко, Євген Гончаренко. Селидове, Донеччина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Київський "Сокіл" зазнав трьох поразок на чемпіонаті Білорусі
  Наступний матеріал
  Франція досі потерпає від нестачі пального
  Теги: