Погіршення ситуації: Хуга просять вплинути на окупантів, аби ті припинили обстрілювати цивільних

  З 1 травня до 16 травня 2018 року, противник здійснив 930 обстрілів підконтрольної Уряду України території, при цьому заборонене Мінськими угодами озброєння застосовував 274 рази

  Командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв зустрівся з першим заступником голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександром Хугом з метою обговорення погіршення ситуації на Донбасі. Про це повідомляє Міноборони.

  "17 травня пізно ввечері, на прохання першого заступника Голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександра Хуга, відбулася його позапланова зустріч з Командувачем об’єднаних сил генерал-лейтенантом Сергієм Наєвим. У ході зустрічі генерал-лейтенант Наєв закликав авторитетного дипломата Олександра Хуга вплинути на російські окупаційні війська та незаконно створені ними військові формування задля припинення ведення вогню по підконтрольній Уряду України території, передусім – із використанням заборонених Мінськими угодами видів озброєння", – зазначено в повідомленні.

  Наєв наголосив, що з початку Операції Об’єднаних сил, а саме з 1 травня до 16 травня 2018 року, противник здійснив 930 обстрілів підконтрольної Уряду України території, при цьому заборонене Мінськими угодами озброєння застосовував 274 рази.

  Зокрема, генерал-лейтенант Наєв акцентував увагу на подію, що сталася 17 травня, коли внаслідок ранкового обстрілу російських окупаційних військ, один зі снарядів влучив на подвір’я загальноосвітньої школи міста Світлодарськ, в якій тоді перебували близько 380 школярів та 45 осіб персоналу навчального закладу.

  Також Командувачем Об’єднаних сил було представлено фотодокази, які підтверджують обстріли противником околиць населеного пункту Авдіївка з реактивних систем залпового вогню БМ-21 "Град".

  Наєв поінформував Олександра Хуга про те, що завдяки діям одного з військових підрозділів зі складу Об’єднаних сил створено умови для безперешкодного користування мешканцями населеного пункту Південне (Чигирі), що на околиці Горлівки, всіма соціальними послугами, які надаються урядом. Наразі зазначений населений пункт та його мешканці перебувають у безпеці під захистом Об’єднаних сил.

  Як повідомляв 5.UA, перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хуг вирушив з незапланованою поїздкою на Донбас.

  Попередній матеріал
  В окупованому Криму запустили безпілотник, що транслював гімн України
  Наступний матеріал
  ООС на Донбасі: терористи зазнали значних втрат

  Ховалися в бомбосховищі: снаряд терористів влучив на подвір'я школи у Світлодарську

  Терміново: Хуг відвідає Донбас

  Волкер зустрівся на Донбасі з командувачем ООС Наєвим

  Терористи 42 рази обстріляли позиції бійців ООС минулої доби

  "Півтори години були, як нескінченність": бійці ООС показали, якими снарядами терористи обстрілювали Жованку

  Двоє бійців ООС були поранені минулої доби