Пляжне катування над тваринами

  Пляжне катування. За даними кримських захисників тварин, упродовж літа знущанню піддаються сотні екзотичних звірів та птахів, змушених працювати на пляжах та туристичних маршрутах півострова. Більшість із цих крилатих та чотирилапих бідолах після активних фотосесій до наступного сезону - не доживають.

  Цій трирічній ігуані пощастило. Правоохоронці конфіскували її у пляжного фотографа під час курортного сезону. Фахівці кажуть - рептилія була виснажена і хвора. З діагнозом "рахіт" та явним каліцтвом її передали до ялтинського зоопарку.

  Птахи без крил, тварини із зашитими ротами, поламаними лапами, осліплені. Усі - голодні та в шоковому стані. Такі вони насправді - пляжні "фотомоделі". Фахівці кажуть, з виснажливим ритмом праці багато з них не доживають навіть до кінця курортного сезону. Пляжні шиншили, скажімо -живуть не більше тижня. 

  Оксана Зубкова, співробітник ялтинського зоопарку "Казка": "Не каждый человек может целый день выдержать жару, животное тем более конечно, это очень сказывается. Потом они начинают отказыватся от питания".  

  Пляжний фотобізнес шкодить не лише тваринам, а й відпочивальникам. Екзот, який не має ветеринарних довідок - може бути носієм інфекційних хвороб.

  Юрій Журавльов, зоолог: "Обезьяны очень опасны для фотографий. Обезьяны априори носители таких инфекций как СПИД". 

  На півострові уже два роки діє заборона на фото-бізнес із тваринами, але пропозицій - за цей час не поменшало. Задоволення коштує близько 20 грн, охочих сфотографуватися - не бракує.

  Відпочивальниця: "Дочку фотографировали. Не дорого, почти даром. Животных жалко, но животниые ж для людей".

  Самі ж фотографи - не вважають свій бізнес незаконним, проте жодного дозвільного документа чи бодай довідки від ветеринара - не мають.

  Захисники тварин скаржаться - важелів упливу на фотографів, що знущаються над тваринами - бракує. Наразі найбільше покарання за правопорушення - штраф від 51 до 119 грн.

  Ольга Рожкова, голова Кримської асоціації захисників тварин: "На одно и то же животное  составлен несколько раз протокол, все равно оно не изымается, а используется дальше в течение всего курортного сезона".

  Володимир Копель, нач. управління профілактики правопорушень ГУ МВС України в АРК : "Цель наша – доказать користь, тоесть выгоду с целью наживы. Если это не доказано, то факт документировать очень тяжело".

  За даними правоохоронців, упродовж курортного сезону їм удалося довести лише 33 факти порушення закону пляжними фотографами. Але жодного з них - до кримінальної відповідальності так і не притягнули. Бо бракує доказів. 

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Києві поховають загиблих у авіакатастрофі Як-42 українців
  Наступний матеріал
  Ярмарок спорту відкрився у Львові
  Теги: