повернення "Північного соколу-2017"
повернення "Північного соколу-2017" 5 канал

"Північний сокіл-2017": українські військові авіатори у надскладних умовах встановили новий рекорд

У Гренландії довелося приземлюватись за температури мінус 47 градусів і на дуже слизьку смугу.

До Києва повернулися українські військові авіатори, які брали участь у спільній із Данією операції з перевезення пального на острів Гренландія. Їх урочисто зустрічали в аеропорту "Бориспіль". Серед присутніх був і кореспондент "5 каналу" Сергій Барбу.

Українські військові авіатори, які брали участь у спільній із Данією операції з перевезення пального на острів Гренландія "Північний сокіл", – повернулися до Києва. 22 членів екіпажу Іл-76 урочисто зустрічали в аеропорту "Бориспіль" і вручали відзнаки. Літали до холодного острова вже вдев'яте – перевозили на станцію "Норд" пальне та інші необхідні для життя там речі.

Виконання такої місії до снаги небагатьом елітним командам світу. Все пройшло успішно і без затримок. На борту літака були і досвідчені льотчики, і початківці. Зокрема, підготували нового командира (йому всього 28 років) та й загалом новий екіпаж, який зможе літати у надскладних умовах.

"Цього року поставлено рекорд – ми перевезли з авіаційної бази Туле (північ Гренландії – 5.UA) до станції "Норд" біля 720 тис. л авіаційного пального. Наліт склав біля 120 годин. За цей період ми повністю підготували один молодий екіпаж до польотів по міжнародних повітряних трасах", – розповів керівник місії Олександр Кулібаба.

Українському Іл-76 довелося робити посадку при температурі мінус 47 градусів. Від початку до операції був залучений ще данський літак, але він за таких складних умов не зміг приземлитися. Сідати доводилося на коротку і дуже слизьку смугу, менше 1,5 км завдовжки.

Окрім того, що допомогли данцям, українські льотчики ще й заробили грошей для ВПС – близько $600 тис. Усі гроші підуть на підтримку в належному стані української авіації.

Попередній матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – відео
Наступний матеріал
Брифінг міністра освіти і науки Лілії Гриневич – завершено
Loading...

Порошенко: Данія прекрасно розуміє, що безпека України – це одночасно безпека Європа

Заяви для представників ЗМІ прем'єр-міністра Данії Ларса Люкке Расмуссена та Президента України Петра Порошенка – відео

У небо здійнялися Ан-132Д та Ан-178Д: якою українську авіаційну розробку побачить світ