Арка нового безпечного конфайнменту (НБК) Фото chnpp.gov.ua

Після початку роботи НБК рівень радіації на ЧАЕС упав у понад 10 разів – представник ЄБРР

  Читайте по-русски
  "Укриття-2" назвали найбільш інноваційною спорудою – вона збереже герметичність на 100 років

  За перші місяці роботи "Нового безпечного конфайнменту", який до 2019 року побудували над зруйнованим саркофагом IV енергоблоку Чорнобильської АЕС, рівень радіації знизився більш ніж у 10 разів – і біля старого об'єкту "Укриття", і поруч та за межами нового.

  Про це повідомив голова фонду "Укриття" ЄБРР Саймон Еванс, передає Forbes.

  До якості сталі, з якої збирали конструкцію, були надвисокі вимоги, адже їй доводить працювати у дуже агресивному середовищі. Для виготовлення нової "Арки" компанія "Метінвест" поставила понад 13 тис. тонн металу.

  "Укриття-2" назвали найбільш інноваційною спорудою: спосіб її будівництва забезпечує захист від випромінювання, а проєктування збереже герметичність конфайнмента на 100 років", – наголошується у матеріалі.

  Реактори ЧАЕС і досі випромінюють радіацію, тож найближчі 40 років залишатимуть законсервованими. Остаточне виведення з експлуатації атомної електростанції має відбутися у 2064 році.

  "Однак приводів для хвилювання немає, адже до цього часу за безпеку на зруйнованому IV енергоблоці відповідатиме сталевий гігант, який об'єднав пів світу заради порятунку майбутнього нашої планети", – підсумували журналісти.

  Попередній матеріал
  Проєкти КСВ, гендерна рівність та важливість партнерства: про що розповіли спікери Саміту сталого бізнесу
  Наступний матеріал
  Без цілування ікон та хрестів: Кабмін і Рада церков узгодили обмеження на Великдень
  Теги:
  Loading...