З лівійського полону повернулися четверо українців
З лівійського полону повернулися четверо українців Facebook / Петро Порошенко

Після багатьох років полону в Лівії четверо українців повернулися додому

У Міністерстві закордонних справ України вкотре закликали громадян утриматися від відвідання Лівії

Після шести років полону Лівія врешті відпустила чотирьох українців, яким закидала співпрацю з режимом Муамара Каддафі. Вони вже повернулися в Україну – про це повідомив Президент Петро Порошенко на сторінці у Facebook.

"Радий поверненню на рідну землю чотирьох наших громадян після багатьох років полону в Лівії. Вдячний дипломатам і зовнішній розвідці за ще чотирьох врятованих українців!" – написав він.

У МЗС України, як повідомляє УНІАН, зазначили: "2 лютого 2018 року українським дипломатам спільними зусиллями зі Службою зовнішньої розвідки вдалося забезпечити повернення на Батьківщину 4-х громадян України, які більше шести років утримувалися в Лівії".

Також у МЗС вкотре закликали українців утриматися від відвідання Лівії у зв'язку зі складною безпековою ситуацією в цій країні та неможливістю забезпечення на її території належної консульсько-правової допомоги. А тих, хто продовжує там перебувати – попросили залишити територію країни.

22 українця затримали на початку вересня 2011 року. Вони працювали за контрактом інженерами в одній з нафтовидобувних компаній. Після повалення режиму Каддафі їх запідозрили у ремонті техніки його військ. Серед затриманих була навіть жінка. Навесні 2012 року їх почали судити. Призначили 10 років за ґратами, але потім вирок переглянули. У серпні 2014 року за сприяння МЗС в Україну повернулися 18 з них, четверо залишалися у полоні.

Попередній матеріал
Відкриття оперативного центру реагування на кіберзагрози – відео
Наступний матеріал
Росія захопила Севастопольський морський завод у Криму
Loading...