Оформлення паспорта
Оформлення паспорта 5 канал

Підлітки в 14 років можуть отримати паспорт та ідентифікаційний код в одному місці – як працює послуга

Читайте по-русски
Нова послуга називається ID14, і для її оформлення підлітку потрібно лише три документи

ID14 – комплексна послуга під такою назвою запрацювала в Україні. Відтепер дитина, яка досягла 14 років, може безплатно отримати паспорт та ідентифікаційний код в одному місці. Як це відбувається, дізнавалася журналістка "5-го" Євгенія Китаїва.

Чотирнадцять Катерині виповнилося кілька тижнів тому, і тепер вона має отримати свій перший дорослий документ – ID-паспорт.

"Думала, тільки в 18 я отримаю. Але час змінюється, тому вже так. – Які емоції зараз? – Трішки хвилювання, може. – Переживаєш, так? – Є трохи", – каже Катерина.

Катя фотографується кілька разів поспіль. Хвилюється, аби фото вдалося. Далі лишає відбитки пальців і електронний підпис.

"Щоб підпис красиво вийшов і фотографія більш-менш", – хвилюється дівчина.

Катя – одна з перших, хто отримує паспорт та податковий номер в одному місці. Для цього можна подати одну заявку і одразу отримати ID-карту з податковим номером. Нова послуга називається ID14, і для її оформлення підлітку потрібно лише три документи.

"Свідоцтво про народження, паспорт мами і де я проживаю. – Тобто три документи? – Так. – Хто допомагав збирати документи? – Мама і тато", – розповіла Катя.

Дівчинка до центру надання адміністративних послуг прийшла разом із мамою, яка задоволена, що завдяки такій послузі можна заощадити час.

"Необхідно було звертатися до податкової служби, щоб отримати ідентифікаційний код, а уже потім звертатися за отриманням ID-картки. Це займає дуже багато часу. Я, як працююча мама, мала з роботи піти, відпроситися, дитину також, у неї свій графік, тобто треба пристосуватися до цього всього", – зауважила мати дівчинки.

Процедура здачі документів відбувається дуже швидко. І вже за 20 робочих днів Катя отримає документ у вигляді пластикової ID-картки.

"Дуже зручно і дуже швидко. Зайняло, ну, скільки там, мабуть, близько 10 хвилин", – радіє пані Тетяна.

Урядовцям знадобилося шість місяців, аби запустити таку процедуру. І вже 800 установ по всій країні можуть надавати таку послугу. Фінансував проєкт уряд Канади.

"Податковий номер при видачі буде зазначений на зворотному боці ID-картки. Міністерство цифрової трансформації і податкова служба, ми працюємо з тим, щоб скасовувати цю паперову довідку", – повідомив голова ДМС Максим Соколюк.

"Ми плануємо усі наступні послуги, і постійно над цим працюємо, об'єднувати за життєвим циклом, щоб люди зайвий раз не бігали по державних органах, а бігали тільки дані самі по державних органах", – зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Ця послуга для підлітків є безкоштовною. У Міністерстві цифрової трансформації зазначили: нові правила допоможуть зменшити кількість візитів людей до ЦНАПів та заощадить їхній час.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Протест із музикою: у Чернівцях на акцію вийшли власники ресторанів та організатори свят
Наступний матеріал
Опівночі Україна відкрила 66 пунктів пропуску на кордоні з країнами ЄС та Молдовою
Loading...

У "Дії" запустили можливість оформити цифрову автостраховку

В Україні запустили електронний кабінет громадянина

Мінцифри показало карту України з порушниками самоізоляції

За невикористання – штраф: в Україні запустили мобільний додаток для контролю самоізоляції та обсервації

Фізкультура з футболістами та шоуменами: в Україні на час карантину запустили серіал для школярів

Мінцифри створює додаток, який контролюватиме дотримання карантину