Під Харковом аеропорт збудували у безпосередній близькості від осель [відео]

  Життя на злітній смузі. В Харкові три десятки родин уже рік живуть буквально на аеродромі. Минулої осені за кількасот метрів від житлової забудови побудували нову злітну смугу. Люди бояться за своє життя та здоров`я і звертаються до всіх інстанцій.

  Ці кадри відзняли мешканці селища Федорці. Раніше сусідство з харківським аеропортом їм не заважало. Аж доки до Євро-2012 не збудували нову злітну смугу - вона довша, ще й повертає до села. Тепер в одному з дворів навіть встановили сигнальну вишку. Кажуть, надто вже низько над їхніми будинками літають судна.

  Олександра Тарасенко, мешканка с. Федорці: "Так, как они летят и воздушные завихрения делает такое, что все, что прикреплено - пластик, шифер - все качается. Поэтому, сколько дом прослужит мой - я не знаю, я не была готова для такого испытания".

  У такій же ситуації - й мешканці сусідніх Павленків. 

  Олександр Колесник, мешканець с. Павленки: "Звук, ревет, как ракета, он быстро пролетает, как ракета. Как на войне, будем так говорить. Я мужчина, мне не так страшно, а жена боится. Она, когда пролетает самолет, голову опускает вниз, закрывается. Потому что он летит над крышей 10 метров. Такая махина".

  Злітна смуга починається лише за кількасот метрів від 2-х сіл. Мешканці протягом року скаржилися до всіх можливих інстанцій, навіть до Генпрокуратури. Проте, кажуть, звідусіль отримували лише відписки. У місцевій санстанції теж наразі коментувати ситуацію не хочуть.

  Тетяна Колпакова, головний державний санітраний лікар Харківської області: "Были обращения, вопрос вынесен на уровень Киева, там комиссия создана по поводу оценки воздействия на условия проживания, но результаты комиссии мне неизвестны".  

  Фахівці з містобудування впевнені - це помилка замовників нової злітної смуги.

  Валерій Гук, професор кафедри урбаністики ХДТУ будівництва і архітектури: "Повернули полосу, забыли о том, что люди, сделали, что взлеты и посадка идет над жилой застройкой в надежде, что люди не выдержат и начнут искать, куда же перебраться. Там единственный выход — это переселить население или же сделать из этого аэропорта небольшой".

  Мешканці ж прилеглих сіл заявляють: своїх домівок не покинуть, бо подітися ніде. Хоча й не приховують: жити на аеродромі - страшно.

  Ірина Закатнова, мешканка с. Павленки: "По статистике 9 из 10 авиакатастроф происходит при взлете и посадке. То есть, это вот здесь у нас. Поэтому и страшно".

  Юристи ж переконані: якщо сторони не знайдуть компромісного рішення - ситуацію розв`яже суд.

  Людмила Клочко, правозахисник: "Если не будет найдено приемлемое для всех решение, то, естественно, начнем судиться. В национальных судах, о возмещении вреда, начнем судиться до самого конца, до Европейского суда".

  Міські чиновники про проблему знають. Утім, коментувати ситуацію 5 каналу погодились лише після зустрічі з обуреними мешканцями. Однак, коли вона відбудеться - невідомо.

  Світлана Сірик, В`ячеслав Кузьменко, Харків, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Кінець світу знову переноситься
  Наступний матеріал
  Парламент Іспанії ухвалив жорсткий антикризовий бюджет країни
  Теги:
  Loading...