Під АП журналісти вимагали доступу до публічної інформації [відео]

  Журналісти оприлюднили 10 фактів, про які за рік так і не дізналися українці. Акцію приурочили до річниці вступу у дію "Закону про доступ до публічної інформації". Медійники скаржаться - закритою так і залишилася інформація про Межигір`я, про видатки народних обранців, про генплани міст, про кількість коштів на реконструкцію маєтків у Конча-Заспі. 10 фактів журналісти вирішли передати Президентові. Без перешкод не обійшлося. Перш ніж потрапити на Банкову, журналісти поштовхалися з міліцією.

  Локшина набридла - журналісти несуть її Президенту.

  Протестувальники: "Протягом року ми отримували багато відписок, відмов".

  Продукт мінятимуть на публічну інформацію. Разом із локшиною - 10 фактів, про які за рік так і не дізналися українці. Наприклад, як живе Президент у Межигір`ї, або скільки державних грошей витрачається на реконструкцію маєтків у Конча-Заспі. Мирна хода з локшиною проходить під пильним оком правоохоронців.

  Міліціонер: "Добрий день, зі святом вас наступаючим!"

  Під Адміністрацією Президента - теж кордон міліції. Попри офіційний дозвіл на проведення акції під стінами АП, правоохоронці журналістів ближче не пускають.

  Аліса Рубан, учасник акції: "Повідомлення зроблено, згідно законодавства. Сьогодні ми отримали вхідний номер. Просто нема коментарів - що можна казати".

  Мустафа Найєм, журналіст: "У вас нет прав нас останавливать здесь. Мы ж не устраиваем провокаций, мы по человечески просим, проаустите нас".

  Олег Ляшко, народний депутат: "Шо ти, жирний, отута пхаєшся?"

  Половину пропустили, половину ні. Під шумок і перехожих зупиняли. Півгодини штовхалися, врешті пробилися. Кордон міліції зняли. З`ясували, хто був перепоною.

  Денис Іванеско, керівник головного управління забезпечення доступу до публічної інформації АПУ: "З великою долею вірогідності, я думаю, що це комендант".

  Наталка Соколенко, журналіст: "Залежить багато від громадян України - наскільки влада вас буде боятися, якщо влада буде знати, що вона під контролем".

  10 намальованих "не доступів до інформації" таки забрали в адміністрацію. А ще журналісти надішлють свої запити в електронному вигляді. І вкотре обіцяють перевірити - як на практиці діє "Закон про доступ до публічної інформації".

  Анна Мірошниченко, Віктор Сніжко, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Вінниці пройшов міжнародний фестиваль "Барвінкове кружало"
  Наступний матеріал
  У Києві презентували перші трамваї власного виробництва [відео]
  Теги: