П'яний бойовик змусив патруль СММ ОБСЄ їхати замінованою дорогою – звіт

Сталося це під час патрулювання ділянки в районі Петрівського, що неподалік Донецька

У Петрівському, що в Донецькій області, сп'янілий бойовик змусив патрульних СММ ОБСЄ проїхати замінованою дорогою. Про таке йдеться в оперативному звіті місії.

"22 червня близько 11:20 патруль СММ у складі шести співробітників місії на двох броньованих автомобілях прямував на схід через Петрівське (непідконтрольне урядові, 41 км на південь від Донецька) дорогою, якою спостерігачі востаннє користувалася 20 лютого 2018 року. Приблизно за 10 метрів на схід від перехрестя в селі перший автомобіль проїхав через свіжовикопаний, проте добре прихований рів, розташований поперек дороги і заповнений щебнем. Тоді на північному кінці рову, орієнтовно за 1 метр від дороги спостерігачі помітили у евеликому заглибленні підозрілий предмет, який був наполовину засипаний щебнем", - розповідають спостерігачі.

За їхніми словами, перша автівка патруля СММ зупинилась на відстані близько 5 метрів від предмета, а друга – за 10 метрів від нього на перехресті. Спостерігачі кажуть: найімовірніше, це була протитанкова міна ТМ-62 з проводом дистанційного управління, протягнутим до міни із чагарника на північному боці дороги, а від міни — ще далі на південь через дорогу до свіжовикопаного рову, що складався з кількох невеликих округлих заглиблень, заповнених щебнем.

Небезпечний предмет знаходився за 300 м від місця розміщення камери СММ у Петрівському і за 500 метрів на від східного краю ділянки розведення.

"У той час як спостерігачі обмірковували можливість того, що перший автомобіль від’їде від міни на схід, а другий розвернеться і поїде в північному напрямку, що дозволило би безпечно покинути цей район, зі східного напрямку до першого автомобіля СММ підійшов озброєний автоматом (АК-74) член збройних формувань з ознаками сп’яніння. Він наказав спостерігачам негайно залишити цей район, додавши, що далі на схід їх не пропустять", - зазначається у звіті.

"Незважаючи на те, що команда СММ вказала йому на наявність міни, він не дозволив першому автомобілю поїхати в східному напрямку, таким чином не лишивши членам патруля місії іншого вибору, окрім як їхати назад у західному напрямку, знову переїжджаючи заповнений щебнем свіжовикопаний рів біля виявленої міни. Після цього перший автомобіль СММ проїхав південною стороною дороги у бік перехрестя якомога далі від міни, яку було видно", - додали представники СММ ОБСЄ.

При цьому вони зауважили, що на перехресті, покидаючи цей район, члени патруля місії бачили інші заповнені щебнем рови, розташовані поперек дороги за 5 метрів на захід і за 5 метрів на південь від перехрестя відповідно, а також провід дистанційного управління, протягнутий із заповненого щебнем рову на західному боці перехрестя.

"Патруль СММ благополучно повернувся на базу в Донецьку і повідомив про інцидент збройним формуванням", - підсумували міжнародні спостерігачі.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ОБСЄ показала військову колону, що увійшла до окупованого Луганська – фоторепортаж

Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
/
Військова техніка в Луганську
/

Попередній матеріал
ЗСУ випробовують новий роботизований комплекс "Мисливець"
Наступний матеріал
Доба на фронті: ворог гатив із танку та 122-мм артилерії – загинув український воїн