Олег Сенцов
Олег Сенцов inforesist.org

Петиція на підтримку Сенцова на сайті Білого дому зібрала необхідні 100 тисяч підписів: що це означає

  Неминуча смерть Олега швидко наближається через бездіяльність, адже його стан критичний, йдеться у петиції

  Петиція на підтримку незаконно ув'язненого в РФ Олега Сенцова та інших бранців Кремля, розміщена на сайті Білого дому, зібрала необхідні 100 тисяч підписів. Станом на 11-ту ранку 6 вересня під петицією підписалися 100 523 особи. Про таке повідомляє "Укрінформ".

  У петиції написано: "Кримський режисер Олег Сенцов отримав 20 років у російській в'язниці за безпідставними обвинуваченнями в тероризмі, оскільки він виступав проти російської анексії Криму. Майже три місяці тому він почав голодування, вимагаючи звільнення не для себе, а для всіх 64 українських політичних в'язнів у Росії. Неминуча смерть Олега швидко наближається через бездіяльність, адже його стан критичний. Європейський парламент вже закликав Володимира Путіна негайно звільнити Олега Сенцова та інших. Тепер настав час для Америки висловитися. Ми наполегливо закликаємо наш уряд зайняти тверду позицію з цього питання і використовувати всі важелі, щоб вимагати негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політичних в'язнів у Росії".

  Необхідну кількість підписів потрібно було зібрати до 8 вересня, інакше вона була б знята з сайту Білого дому. Тепер американська влада зобов'язана відреагувати на заяву.

  Як повідомляв 5.UA, 28 серпня екс-президент Польщі, колишній лідер "Солідарності" Лєх Валенса подав кандидатуру Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру.

  Нагадаємо, незаконно заґратований український режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських бранців Кремля ще 14 травня. 7 серпня адвокат Сенцова розповів про погіршення здоров'я українця. 8 серпня сестра Сенцова отримала від нього лист, у якому українець каже, що "кінець близький, і він це не про звільнення". Зі слів сестри, ув'язнений майже не піднімається з ліжка і його стан здоров'я Сенцова катастрофічний.

  Попередній матеріал
  "Північний потік-2": Швеція блокуватиме будівництво
  Наступний матеріал
  Палата представників США ухвалила закон про введення санкцій проти виконавців і замовників кібератак