Перший Президент України святкує 80-річний ювілей

  Першому Президентові України - Леоніду Кравчуку - виповнилося вісімдесят. З цієї нагоди у столичному «Мистецькому арсеналі» відкрили тижневу фотовиставку. Півтори сотні світлин ілюструють увесь життєвий шлях політика. Унікальність експозиції у родинних знімках. На них ювіляр люблячий син, батько та чоловік.

   

  Під спалахами фотокамер та у супроводі охоронців перший Президент країни знайомиться з документальною виставкою про себе. Півтори сотні світлин відображають основні етапи життєвого шляху Леоніда Кравчука. Приміром, на цій фотографії - одна з найголовніших подій у житті іменинника - проголошення незалежності України.

  Леонід Кравчук, перший Президент України (1991-1994 рр.): «Перед очами в мене стояли ганебні речі - вбивства людей через геноциди. І я не мав жодного сумніву в тому, що ставлю свій підпис усвідомлено, рішуче і відповідально».

  Біля керма країни Леонід Кравчук став на початку дев’яностих. Тоді новостворену державу лихоманило від змін. У 92-му настала бензинова криза. Горілку водії обмінювали на паливо. Двома роками пізніше Україну накрила хвиля протестів обманутих вкладників. Усі ці події чорно-білі світлини демонструють наочно.

  Віра Остапенко, відвідувачка виставки: «Я наприклад, щось такого дуже важкого і не пам’ятаю. Світле для мене все».

  Згадувати про лихе не бажає і ювіляр. Леоніду Кравчуку нині вісімдесят. Щоправда, точну дату свого народження він сам не знає.

  Леонід Кравчук, перший Президент України (1991-1994 рр.): «Казала мати, що я народився у різдвяні свята. Казала мати, що хрестили 10 числа - це точно. І що записали в метрику не день народження, а день хрещення».

  Щоб познайомити глядачів із Кравчуком не політиком, іменинник надав знімки з власного фотоальбому. На них роки дитинства, юнацтва. Ось на цій фотографії ювіляр разом із єдиним сином Олександром. Він розкриває рецепт довголіття батька.

  Олександр Кравчук, син Леоніда Кравчука: «Він встає десь о 6.30. чайку випив і пішов на подвір’я гуляти. І десь він заходив у будинок годині у 9-й. І це незалежно від того яка погода».

  Удома Леонід Кравчук майже не згадує про політику. Готує, бавиться з правнучкою, розповідає дружина. Разом вони вже шістдесят років.

  Антоніна Кравчук, дружина Леоніда Кравчука: «Я і сама не знаю як вдалося. Вдалося. Кожен займався своєю справою, а в політиці мені не було що робити».

  Окрім рідних ювіляра вітають церковнослужителі, митці, політики. Щоб подарувати квіти простоюють у довгій черзі.

  Ганна Герман, народний депутат, Партія регіонів: «Це найкраща черга, в якій можна в житті стояти. Я думаю, що він увійде в історію як політик, як фігура, яка вміє згладжувати гострі кути».

  Виставку про першого президента країни наразі відвідали лише запрошені на свято. Проте з суботи «Мистецький  Арсенал» відчинить двері для всіх охочих.

  Людмила Голоднік та Олексій Тищенко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Майже добу пролежав у 15-метровій ямі мешканець Луганщини
  Наступний матеріал
  #Автомайдан заблокував "Беркут" під Києво-Святошинським судом
  Теги:
  Loading...