Перший фестиваль косарів влаштували на Закарпатті [відео]

  Перший фестиваль косарів влаштували у закарпатському селі Велятині. Позмагатися у вправності цього давнього ремесла зібралися 17-ро учасників. Серед них як досвідчені господарі, так і юні косарі.

  Вправних косарів у Велятині, як і в будь-якому селі, поважають. Від їхньої складної роботи залежить добробут кожної сільської родини. Запасти на зиму сіно для худоби треба швидко, адже сухих і безхмарних днів у горах не так багато. Тому поруч із чоловіками до справи стають й жінки -  у полі. Але не на фестивалі косарів.

  Ольга Половка, мешканка с. Велятин: "Ну в положенні обумовлено, що жінки приймають участь на загальних засадах, але чоловіки кажуть, що жінці позорно косити".

  Якість, швидкість та ширина скошеної ділянки - за такими критеріями визначали кращого з місцевих косарів. І вимоги ці були однаковими для всіх - від наймолодшого 16-ти річного до найстаршого вісімдесятирічного учасника.

  Іван Дівенець, організатор змагань косарів: "Якість оцінюють старожили щоб, як кажуть у нас, щоб кінь не зміг напастися, от так повинно бути".

  Переможець фестивалю Василь Феєр - свого  нехитрого рецепту успіху не приховує.

  Василь Феєр, переможець змагань: "Треба косити змалку, от я кошу з 10-ти років, кажде літо треба дуже багато косити, треба хотіти косити, це дуже старе ремесло, яке забувається, на жаль".

  Закарпатські косарі - жодних механічних пристроїв у своїй роботі не визнають. Тим паче, що у гірській місцині косаркою працювати -  незручно.

  Світлана Максимова, Микола Скунць, Закарпаття, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Скасувати закон "Про захист суспільної моралі" вимагали під АП [відео]
  Наступний матеріал
  Чехія відмовилася від участі у програмі Європейської ПРО
  Теги: