mvs.gov.ua

Перший допит Марківа в Італії: які аргументи захисту та обвинувачення

  У наступні 10 днів суд має або дозволити виїзд на місце події або ж оголосити фазу розслідування закритою і розпочати власне процес

  Напередодні в Італії допитали українського нацгвардійця Віталія Марківа, якого заарештували 30 червня за підозрою у причетності до загибелі на сході італійського фотографа Андреа Роккеллі. Про це повідомляє "ВВС Україна".

  Як зазначається, під час попередніх засідань підозрюваний скористався правом на мовчання через зміну адвоката. Нині ж його захищає відомий адвокат Раффаеле делла Валле, а 17 липня відбувся перший допит підозрюваного. Він тривав шість годин і був дуже деталізованим.

  • Аргументи сторони захисту

  Сторона захисту наголошує на кількох важливих моментах у справі. Зокрема, Віталій Марків перебував на місці події як солдат і не міг ухвалювати рішень про ту чи іншу військову дію, а з матеріалів справи наочно не можна оцінити, на якій відстані від іноземних журналістів перебував український військовий.

  Крім того, у Марківа не було міномета. Про це свідчать надані керівництвом Національної гвардії України документи. А от сторона сторона обвинувачення наголошує, що український військовий застрелив італійця Андреа Роккеллі саме з мінометної зброї 24 травня 2014 року поблизу Слов’янська (Донецька обл.)

  Один із фактів, на якому зосередила увагу сторона захисту – це те, що з позиції, де перебував Марків, він навіть не міг бачити підніжжя гори, на якій загинули журналісти. Саме через це захист особливо наполягає на виїзді на місце події – гору Карачун неподалік Слов'янська.

  "Тільки там можна зрозуміти всю складність справи, – відзначив делла Валле. – Йдеться ж не про рівний стадіон діаметром 100 метрів, а про гору окружністю у кілька кілометрів, відстані там є значними. Я попросив також, щоб були заслухані свідками бойові товариші Марківа, які були поряд з ним і можуть розповісти про обставини".

  Хто виступає свідками захисту – поки невідомо. Утім, як повідомив Раффаеле делла Валле, на його заклик до очевидців трагедії вже відгукнулися кілька людей, і упродовж серпня захист має намір провести власне розслідування.

  • Заяви сторони обвинувачення

  Натомість сторона обвинувачення стверджує, що Марків на той час був командувачем і що він та інші особи "знали, що йдеться про журналістів, і саме в них і цілилися".

  Також обвинувачення говорить про велику кількість – до 30 мінометних ударів, а також про "значний проміжок часу, в який вони були завдані". Долучені до справи й фотографії, зроблені Андреа Роккеллі у день його загибелі.

  Свідками сторони обвинувачення виступають французький журналіст Вільям Роглон, який уцілів під час того обстрілу, а також двоє італійських журналістів, які нібито спілкувалися з Марківим телефоном.

  • Що розповів консул про допит

  Зауважимо, що український консул не був присутній на попередньому допиті Віталія Марківа через судовий регламент, але зустрівся з ним та адвокатом після допиту для уточнення лінії захисту. Про це повідомив директор Департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев, передає "Укрінформ".

  "17 липня  італійський суд у місті Павія провів попередній допит затриманого громадянина України Віталія Марківа. Суд не розглядав справи по суті, отже, відповідно до регламенту, консул України не був присутній у судовій залі", – прокоментував Погорельцев.

  За даними МЗС, "у ході зустрічі було уточнено деякі аспекти лінії захисту Віталія Марківа".

  • На яке рішення суду очікувати

  У наступні 10 днів суддя має ухвалити рішення: або дозволити виїзд на місце події або ж оголосити фазу розслідування закритою і розпочати власне процес.

  Довідка: Віталія Марківа заарештували 30 червня в аеропорту Болоньї. Його підозрюють у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Рокеллі під час бойових дій біля Слов'янська у травні 2014-го. У Генпрокуратурі України заявили, що вже звернулися до італійської влади з вимогою надати ґрунтовні докази вини бійця або негайно його звільнити. А у Нацгвардії запевняють: Марків не може бути до цього причетним, бо фотограф загинув унаслідок мінометного обстрілу, а в 2014 році у добровольчих батальйонів взагалі не було на озброєнні мінометів.

  Попередній матеріал
  У Києві ліквідували 4 тонни фальсифікованого віскі
  Наступний матеріал
  Держдеп США назвав, хто забезпечить чесне правосуддя катастрофи MH17
  Loading...