"Швидка допомога"
"Швидка допомога" facebook.com/yan.dobronosov

Перша медична допомога: Чи вміють українці її надавати і як це робити правильно

Наразі освіченість людей щодо надання першої допомоги – на вкрай низькому рівні

У мережі з'явилося відео, на якому видно, як в Одесі сталася ДТП: жінці стало погано, вона впала, її при цьому травмував тролейбус, а люди-очевидці розгубилися, просто стояли і дивилися, тобто в перші хвилини після ДТП, коли треба діяти. Про те, наскільки українці готові до таких надзвичайних ситуацій і як правильно надати першу допомогу розповів в ефірі "5 каналу" експерт з першої домедичної допомоги Федір Сердюк.

"Наразі освіченість людей – це показує і мій досвід, і досвід моїх колег, – на вкрай низькому рівні. Цю ситуацію я знаю. Людина була травмована тролейбусом. При цьому люди, які зібралися там, вони панікували і робили неправильно і потенційно шкідливі дії. Ще вони проявляли агресію, яка, на мою думку, є першим індикатором того, що вони розгублені і не готові до такої ситуації", – сказав експерт.

На запитання ведучого, як би люди мали діяти в такій ситуації, Сердюк розповів: "Піднімати людину, коли вона впала, – це найгірше рішення, тому що єдиний прогнозований наступний крок – це людина знову впаде, тому що нашкодили їй так, що вона не може стояти. Людину у випадку ДТП рухати можна, але робити це слід в одному випадку: якщо це буде її рятувати чи буде допомагати їй зберегти безпеку, наприклад, якщо людина знаходиться в автівці, що горить".

Він продовжив: "Друга дія – попросити людину не рухатися, бо травмовані кістки, якщо на них дати тиск, піднявши людину, вони можуть травмуватися ще сильніше, спричинити кровотечу і нашкодити ще сильніше. Потім треба зробити огляд, зупинити кровотечу, забезпечити прохідність дихальних шляхів, якщо в цьому є потреба і найцікавіше, всі ці дії, які я перелічив, може зробити кожен з тих, хто є зараз в студії і з кожним, хто нас дивиться. Для цього не потрібно бути супер-героєм".

Дивіться повне відео інтерв'ю:

Дивіться також відео за темою:

Попередній матеріал
Масове отруєння дітей у "Лазурному": як реагує директор санаторію
Наступний матеріал
Ніякої заморозки "конфлікту" на Донбасі на сьогодні немає – Айвазовська
Loading...

На очах у дружини загинули чоловік та матір: в Києві сталася жахлива смертельна ДТП з мотоциклістом

Трагедія на Гостомельському шосе: в лобовому ДТП загинули дві людини – фотозвіт

У Києві сталася масова ДТП за участі шести автомобілів – є постраждалі