Віка потребує допомоги
Віка потребує допомоги 5 канал

Пережила дев'ять "хімій": Маленька Віка бореться за можливість бігати, але потребує вашої допомоги

Врятувати від ампутації: Маленька Віка мріє бігати власними ніжками та потребує допомоги

Нова нога ціною в півтора мільйона гривень – саме стільки коштує протез для 11-річної Віки, в якої лікарі виявили остеосаркому лівої нижньої кінцівки (рак кістки). Натепер у сім'ї Віки є близько 800 тисяч гривень. Ці гроші збирали рідні дівчинки та столичні благодійники. Залишилося зібрати майже стільки ж, а часу не так і багато. 

Ліва ніжка Віки коротша за праву на 10 сантиметрів, і вона не згинається. У дівчинки три роки тому виявили остеосаркому – це рак кістки.

"Ми пройшли дев'ять "хімій", ледве-ледве. У нас навіть була підозра на гепатит. Було неодноразове вливання крові, і після дев'ятої хімії нам зробили першу операцію – видалили колінний суглоб, саму кісточку", – розповідає мама Вікторії Соловйової Тетяна.

Потім Віка перенесла ще шість операцій, адже вона росте, і протез потрібно продовжувати. Торік лікарі виявили у дівчинки ускладнення: протез Віки був інфікований, тож його терміново необхідно було видалити, щоб нога не загноїлася. На його місце поставили тимчасову трубку – спейсер. Далі лікарі порадили ставити дитині німецький протез, який ростиме разом із Вікою.

"Він дуже дорого коштує – майже півтора мільйона гривень. Ми, оскільки ми сільська сім'я, настільки вже виснажені, настільки довго лікуємось, що ми не в силах це все вже подолати. Якщо ми не зберемо цих коштів, нам можуть відрізати ніжку. За це я так сильно переживаю", – каже мама дівчинки.

Допомогти Віці взялися столичні волонтери. Упродовж березня збирали гроші на сайті української біржі благодійності, а на вихідних організували акцію "Біжу, щоб Віка ходила" у межах міжнародного півмарафону.

Як повідомила президент благодійного фонду "Запорука" Наталія Оніпко, часу для порятунку дівчини зовсім небагато. "Дуже сподіваємося, що коли вийдуть сюжети, коли люди почують про це, вони зрозуміють, що їхні 10 гривень можуть запобігти такій страшній трагедії – ампутувати ногу дівчинці в 11 років. У нас ще часу, ну чесно, ще максимум місяць", – каже Наталія.

 

Оперуватимуть дівчинку у Києві, в Інституті раку, коли будуть гроші на німецький протез. Мама і сама Віка вірять, що небайдужі відгукнуться і вже наступного року вона також бігатиме.

Якщо Ви маєте змогу допомогти Віці і втілити її мрію – бігати та жити повноцінним життям, кошти можна покласти на картку:

 Реквізити:

Номер картки "Приватбанку":

5168 7572 9104 8454

Соловйова Тетяна Талимонівна (мама хворої Віки)

Діана Караульна, Василь Дендін та Іван Наконечний, 5 канал 

Попередній матеріал
З бійками та затриманнями: як Одеса відзначила 73-річницю визволення
Наступний матеріал
Яскраві писанки у центрі столиці: як кияни, мисткині та Кличко крашені яйця роздивлялись
Loading...

МОЗ: В Україну доставили першу партію ліків для онкохворих дітей

"Малі, що бачили війну": Із зони АТО вивезли 14 дітей зі складними діагнозами

"Мати накрила дитину собою": поранений під час ворожого обстрілу 6-річний Клим потребує допомоги