Перегляду цін на опалення вимагають мешканці міста Курахове [відео]

  Перегляду цін на опалення - вимагають мешканці міста Курахове, що на Донеччині. Вони упевнені: тарифи збільшені удвічі. Теплопостачальники ж наполягають: працюють у збиток. Розбиралася у конфлікті Юлія Божко.

  Мешканці Курахова нині за опалення квадратного метра сплачують по 12 гривень 40 копійок. Тоді як жителям Донецька ця послуга коштує удвічі менше.

  Надія Топчіа, мешканка Курахова: "У меня 1100 гривен пенсия, а я плачу 600 грн за коммунальные услуги. Где такое видано. Где у них шесть гривен в Донецке и Киеве, а у нас 12.40. Мер вместе с депутатами творит эти чудеса".

  Такі тарифи - у місті затвердили рік тому. Та мешканці упевнені: переплачують щонайменше удвічі. Навіть самотужки перевірили дані, закладені у розрахунки.

  Надія Конарева, голова ініціативної групи з питань нарахування тарифів: "Они значит пишут, в связи с тем, что протяженность наших сетей 137 км, что втрое больше, чем на всех остальных, поэтому у нас большие потери. Но у нас протяженность не 137 км, а 52. 54. Понимаете, 137 откуда они взяли???"

  Валерій Самойленко, мешканець Курахова: "Там даже есть такие вопиющие факты, что 17 домов в этом городе,  на них начисляется тепловая нагрузка, но когда делится, площадь почему-то их не участвует. А это межу прочим не мало 34 тысяч квадратных метров. При общей площади триста тысяч. Есть такие моменты, когда некоторые дома повторно включаются в этот расчет".

  Опалення у Кураховому забезпечує місцева теплоелектростанція. Її керівництво каже: тарифи затверджували з урахуванням збитків, проте й нині вони не покривають затрат, бо понад 80 відсотків комунікацій - зношені. Кажуть: через це щороку несуть збитки у 20 мільйонів гривень.

  Віктор Мороз, начальник відділу дирекції з генерації електроенергії: "Проблема кроется в потерях в сетях, в системе теплоснабжения, которая исторически сложилась, что эти потери достаточно велики. Эти тарифы не позволяют избежать убытков. Пому что на сегодня цены на эгергоносители растут более высокими темпами, чем мы можем себе позволить".

  Мешканці обвинувачують керівництво теплоелектростанції та міську владу у змові. Мовляв, перш ніж схвалювати такі тарифи, чиновники мали пересвідчитися в їх адекватності. У мерії ж наполягають: якби не схвалили ці розрахунки, то мали би дотувати тепловиків. 

  Сергій Сажко, Кураховський міський голова: "А у нас ограниченный бюджет, мы не можем себе позволить. Мы посчитали дотиацию-это бюджет наших садиков, я же не могу эти садики закрыть, чтобы дотировать этот тариф".

  Вихід із ситуації містяни бачать лише в незалежній експертизі тарифу. Листи з таким проханням уже написали до Президента і прем`єра.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Курахове, Донеччина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У США спіймали шахраїв, які викрали понад 200 млн. дол. з кредитних карток
  Наступний матеріал
  Результати виборів до Національної асамблеї оприлюднили на Кубі
  Теги:
  Loading...