ВК / Кримські українці

Анексія, права Меджлісу, репресії: Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію щодо Криму

  В ОБСЄ закликали РФ припинити агресію проти України та дотримуватися принципів міжнародного права

  У столиці Грузії, Тбілісі, Парламентська асамблея Організації з безпеки і співпраці в Європі ухвалила резолюцію, яка засуджує анексію Росією українського Криму. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

  Як стало відомо, резолюція, внесена на розгляд Парламентської асамблеї ОБСЄ українськими представниками, отримала назву "Про порушення прав людини і основних свобод в Криму, порушення прав кримськотатарського населення".

  Резолюція закликає Росію дотримуватися принципів міжнародного права та припинити агресію до України.

  "Парламентська асамблея ОБСЄ закликає Російську Федерацію припинити агресію проти України і повністю виконувати свої зобов’язання, що випливають з Статуту ООН, Гельсінського заключного акту, а також інших норм і принципів міжнародного права, в тому числі, принципів і зобов’язань в рамках ОБСЄ", – йдеться в документі.

  Крім того, резолюція містить заклик до держав-учасників утримуватися від будь-яких дій або контактів, які прямо або побічно можуть свідчити про визнання зміни статусу Автономної республіки Крим та міста Севастополя як невід’ємної частини України.

  У документі також засуджуються репресивні заходи з боку "де-факто влади" проти Меджлісу кримськотатарського народу та його керівників, а також жорсткі обмеження свободи мирних зібрань, що поширюються в тому числі й на традиційні заходи, приурочені до річниці депортації кримських татар.

  В ОБСЄ також занепокоєні серйозними обмеженнями свободи ЗМІ та свободи вираження думок в анексованому Криму і можливістю зникнення освіти українською мовою на території півострова.

  Парламентська асамблея закликала Росію "невідкладно і беззастережно" звільнити політв’язнів-кримчан, "які були незаконно затримані або ув’язнені за сфабрикованими звинуваченнями де-факто влади в окупованому Криму".

  Як відомо, сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ проходить в Тбілісі з 1 по 5 липня.

  Нагадаємо, 26 квітня так званий "Верховний суд Криму" прийняв рішення заборонити діяльність Меджлісу кримських татар на окупованому півострові.

  Попередній матеріал
  В Україні знизився рівень тіньової економіки
  Наступний матеріал
  З початку липня в Україні 15 разів горіли ліси

  В анексованому Криму зникла родина з Ізраїлю

  Окупанти визнали зрив курортного сезону у Криму – ЗМІ

  "Тавро" із Тризубом або кілька слів про життя кримчан, які відмовились від громадянства РФ

  ДПСУ: чи їдуть українці відпочивати до Криму