www.ednist.info

"Пам'яті Аміни": Геращенко розповів, що готується закон про захист свідків

Документ передбачає створення Національної служби з державного захисту учасників кримінального провадження

У листопаді цього року до парламенту внесуть закон про захист свідків, який назвуть на честь загиблої Аміни Окуєвої. Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, який спільно з групою експертів готує відповідний документ.

"Пам'яттю про Аміну Окуєву буде також те, що Верховна Рада має ще в цьому році ухвалити Закон про створення Національної служби з державного захисту учасників кримінального провадження, розробленого групою експертів під моїм керівництвом", – написав Геращенко на сторінці у Facebook

За його словами, нині захистом свідків займаються розрізнені підрозділи поліції та СБУ. "Це ніколи не було пріоритетом в їхній роботі. І це страшна правда, за яку заплачено кров'ю Аміни... Закон про захист свідків, який буде презентований у листопаді, носитиме ім'я Аміни Окуєвої", – зазначив радник очільника МВС.

Він наголосив: "Захистом свідків повинна опікуватися єдина структура, яка в першу чергу використовуватиме переселення, заміну документів як ефективні засоби захисту, які давно практикуються в усьому світі".

Геращенко зазначає, що від якості забезпечення безпеки безцінного свідка і його сім'ї залежить можливість реального притягнення до відповідальності виконавців і, головне, замовників найбільш резонансних злочинів.

Нагадаємо, 30 жовтня на залізничному переїзді біля селища Глеваха в Київській області загинула доброволець АТО Аміна Окуєва, а її чоловік Адам Осмаєв отримав поранення. Про розстріл їх автомобіля повідомив радник глави МВС України нардеп Антон Геращенко. Пізніше спікер Нацполіції Ярослав Тракало заявив про введення плану перехоплення "Сирена" в Київській і сусідніх областях. У мережі опублікували фото з місця трагедії.

Вбивство Аміни Окуєвої: перші фото з місця трагедії

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Турчинов доручив посилити антитерористичний режим та охорону держкордону з РФ
Наступний матеріал
"Перший, але не останній": Каськіва екстрадували в Україну – генпрокурор
Loading...