Пам`ять жертв комуністичних репресій вшанували на Івано-Франківщині

  Пам`ять жертв комуністичних репресій вшановували на в урочищі Дем`янів Лаз - це на Івано-Франківщині. Кілька тисяч людей зійшлися на віче-реквієм до місця, де двадцять років тому, вперше в Україні, перепоховали останки понад півтисячі людей, розстріляних НКВД. На місці перепоховання також відкрили меморіальний музей.

  Ініціатор пошуку останків розстріляних українців  в урочищі Дем`янів Лаз Роман Круцик пригадує - 20 років тому, починаючи розкопки, він і сам  міг потрапити до в`язниці. Адже місця своїх злочинів радянська влада ретельно приховувала від пошуковців.

  Однак у ті часи лишалося ще багато свідків кривавої трагедії поблизу Івано-Франківська. Вони пам`ятали, де і як страчували в`язнів Станіславської тюрми. 

  Доглядач щойновідкритого музею "Дем`янів Лаз" Юліан Куйбіда і нині не може забути розкопок 1989 року. Відкривши поховання, дослідники вжахнулися, адже тільки тоді побачили, в яких муках вмирали невинні люди.

  Тисячі людей зібралися вшанувати пам`ять українців, закатованих у Дем`яновому Лазу. 20 років тому у братських могилах перепоховали понад півтисячі людей. Президент Віктор Ющенко переконаний - в країні мають бути розвідані усі місця катувань та з`ясовані імена усіх знищених українців.

  Дослідники Дем`янового Лазу можуть пишатися своєю працею. Їм не лише вдалося встановити імена майже усіх розстріляних у червні 1941 р., але й оприлюднити  імена працівників НКВС, які катували та вбивали людей.  

  Олександр Ваврищук, Євген Родіон, Івано-Франківщина,  5 канал

  Попередній матеріал
  Алкоголь здорожчає на 30% за 10 днів
  Наступний матеріал
  Світ відреагував на відновлення дипвідносин між Туреччиною та Вірменією
  Теги: