ОУН була популярна на сході та півдні України,- історики

  Організація українських націоналістів була популярна не лише на заході України, але і на сході та на півдні. Такого висновку дійшли історики, які опрацьовують архіви СБУ.
  Дані про націоналістичну діяльність на сході та на півдні вони черпали із відомостей  органів НКВД про переслідування та страту націоналістів. Так, за даними СБУ, лише на Діпропетровщині заарештували близько півтори тисячі оунівців. Також є дані про 161-го члена націоналістичного підпілля на Запоріжжі. На Донеччині з 43 по 47 рік заарештували близько 400-т націоналістів. Останні спалахи націноалістичного руху на півдні та сході України, за документами СБУ, зафіксовані в кінці сорокових років, а в окремих районах навіть у другій половині 50-х років минулого століття.

  Володимир Сергійчук, професор, доктор історичних наук: "Про український визвольний рух після гітлерівської окупації, я наголошую, що він був поширкний по всіх регіонах. По Дніпропетровській області, коли прийшло НКВД у 44 році навесні, звільнили вже все повністю в області, то у другому кварталі 1944го року заарештовано 711 активних націоналістів, в третьому кварталі-744. Це по районах Дніпропетровської області, це свідчення із так званої особої папки Дніпропетровського обкому партії".
  Попередній матеріал
  У Брюсселі розпочався дводенний саміт ЄС
  Наступний матеріал
  Держава надасть пільги будівельникам готелів
  Теги:
  Loading...