Євген Шибалов 5 канал

Тисячі номерів та відкрите серце: історія журналіста, що пішов з професії заради волонтерства

"Одне з найсильніших вражень - розмова з літньою жінкою, яка не їла чотири дні", - згадує волонтер.

Його ім'я знають усі, хто живе на лінії фронту, і часто саме він є останньою надією. Донецький журналіст Євген Шибалов з початком війни змінив професію на волонтера. Минуло два з половиною роки і він не пошкодував про свій вибір.

Зараз в його телефоні тисячі номерів людей, які чекають на допомогу. Передусім, це ті, хто мешкає на лінії фронту. Євген Шибалов два роки як не пише статті, а організовує екіпажі з харчами та медикаментами для цивільних.

Волонтер розповідає, що до нього часто звертаються з останньою надією. Так було з Даниїлом та Іллею, які мешкають у Миколаївці, що під Слов'янськом. Їхня мама перенесла інсульт і їй постійно потрібні медикаменти, а хлопчикам, які ходять до третього класу, теплі речі та їжа. Кожну історію волонтер знімає на відео, щоб більше людей знали про потреби таких родин.

"Бувають дуже нестандартні прохання. У тому ж селі Опитному люди колись попросили бензопилу, щоб розібрати завали та побити снарядами дерева. Тобто, з одного боку розчистити вулиці, а з іншого - наготувати дров на зиму. Дуже часто люди звертаються за медикаментами", - розповідає Євген.

Раніше він працював донецьким кореспондентом у тижневику "Дзеркало тижня". З початком бойових дій на Сході України вирішив залишити роботу і стати волонтером, не зупинили навіть 15 років роботи у журналістиці.

"Це, напевно, в першу чергу почуття провини, бо мені увесь час здавалося, що я дуже мало, або недостатньо зробив, щоб усе це попередити. Я не зробив нічого, щоб відвернути війну від свого дому", - пояснює волонтер.

Дивіться також: Сьогодні відзначають Міжнародний день волонтера

Майже два роки Євгенові вдавалося допомагати людям на окупованій території. Тричі його затримували бойовики, підозрюючи у диверсійній діяльності.

Разом із однодумцями волонтер заснував громадську організацію "Відповідальні громадяни", щоби простіше було співпрацювати з міжнародними гуманітарними місіями. За два роки активісти цієї організації допомогли більш ніж 100-а тисячам мирних мешканців.

"Одне, з моїх найперших і дуже сильних вражень, - це розмова з людиною, літньою жінкою, яка не їла чотири дні", - згадує Євген.

Цьогоріч у лютому Євгена Шибалова та його однодумців через підозри у шпигунстві  бойовики вивезли на блокпост і заборонили перетинати лінію розмежування, тож наразі волонтерська організація зосередилася на допомозі тим мешканцям прифронтових сіл, які не мають змоги виїхати.

Юлія Божко. Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Нардеп: В українському законодавстві відсутнє поняття територіальна громада
Наступний матеріал
Уряд призначив грошову надбавку бійцям ССО
Теги:
Loading...
Сьогодні відзначають Міжнародний день волонтера

Сьогодні відзначають Міжнародний день волонтера

"Привітання" від ворожої розвідки: журналісти "5 каналу" побували на позиції у розпал активності ДРГ

"Привітання" від ворожої розвідки: журналісти "5 каналу" побували на позиції у розпал активності ДРГ

Вибіркові стрільби: чому бойовики оминають накривати вогнем Щастя

Вибіркові стрільби: чому бойовики оминають накривати вогнем Щастя

"Добро може робити кожен": До Міжнародного дня волонтерів у Києві пам'ятний обеліск

"Добро може робити кожен": До Міжнародного дня волонтерів у Києві пам'ятний обеліск