Бабусі в АТО
Бабусі в АТО 5 канал

Особливий "резерв": ким опікуються бійці АТО та чому показувати позицію забороняють

Українські армійці мають серед мешканців одного з сіл на Донеччині власний оперативний резерв і вельми ним опікуються: допомагають одягом, харчами й роботою по господарству. Чисельність цього резерву серед мешканців села – 100%. Це всі його мешканці без винятку – всі дві баби Ніни

Оголошувати назву цього населеного пункту на Донеччині ми не можемо, бо це військова таємниця. Після підписання Мінських угод сюди з передової вивели один з артилерійських підрозділів Збройних сил. До найближчих лікарень, магазинів та аптек тут понад десять кілометрів, тож армійці намагаються максимально допомагати цивільним.

Село спорожніло задовго до війни через відсутність роботи. Нині тут мешкають лише двоє літніх жінок – їм 74 та 85 років.

"Ми зараз знаходимося на другій лінії. Тут гуманітарна ситуація навіть гірша, ніж на першій. Фактично, села є, де залишилися проживати одна-дві-три людини. І їм немає до кого звернутися, крім військових. Доводиться брати їх на повне своє забезпечення. Ми і одягом, і роботами по господарству допомагаємо. Дрова їм рубаємо, воду підвозимо – до кого вони ще звернуться?" – пояснює військовий із позивним "Бібліотекар".

Щоранку армійці навідують цивільних. Їх жартома називають "оперативний резерв".

Ніні Іванівні – 84 роки. Кілька років тому жінка залишилася сама. Каже, що їхати з рідного села їй немає до кого.

"Люди роз'їхалися, а то – повмирали. І синок, і чоловік, і батьки, і сестри. А я оце зосталась", – розповідає жінка.

Її тезці Ніні Яківні – 75 років. Вона мешкає в іншому кінці села. Час від часу українські захисники привозять їй харчі. Кози – чи не єдині годувальники жінки. Через них пенсіонерка відмовляється перебиратися до сина у сусідній Сіверськ.

"Шкода дуже старих людей! Знаю по своїх бабці, дідові, як лишитися самому, і то є дуже важко. Тому добре, що ми тут стоїмо. Якби нас не було, ні води не принести, нічого! " – каже армієць Михайло.

Армійці кажуть, опікуватимуться обома Нінами, допоки залишатимуться на Донеччині. Жартують, що вже для своїх "резервістів" підготували контракти.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
Гройсман розповів, скільки виділять з держбюджету-2018 на об'єднані громади
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": журналіст із Росії Антон Наумлюк в ефірі "5 каналу"
Loading...