"Ощадбанк" просить пенсіонерку повернути компенсовану тисячу гривень

  Поверніть тисячу! Луганська філія "Ощадбанку" вимагає від 72-річної пенсіонерки віддати фінансовій установі половину грошей, які старенька отримала під час минулорічної кампанії з повернення заощаджень. У Фаїни Мусієнко з радянських часів було кілька ощадкнижок, на дві з них отримала по тисячі компенсації. Правники радять тим, хто опинився у подібній ситуації, не піддаватися на умовляння банку.

  У позові проти Фаїни Федорівни "Ощадбанк" називає 72-річну пенсіонерку шахрайкою. Жінка за це визначення обурюється найбільше. Каже, її заощадження чесно зароблені, і з банку забирала своє. Пенсіонерка згадує, як раділа, коли отримувала жадану тисячу гривень компенсації, спочатку з першої книжки потім ще тисячу - з другої. Проте з тих пір тільки й плаче через них. Гроші віддала на підготовчі курси для онучки, яка тепер вчиться в університеті. Та вже за місяць подзвонили з банку з вимогою одну тисячу повернути.

  Фаїна Мусієнко, пенсіонерка: "Они уличают меня в том что незаконно обманным путём получила две тысячи.  Я пыталась им обяснить что я же не мошенница. Я спрашивала в банке надо ли мне регистрировать сказали надо".

  В обласній філії "Ощадбанку" переконані в своїй правоті – Кабмін дозволив повертати всього по тисячі на вкладника. А літня жінка взяла більше, і комусь не вистачило. Зараз просять тисячу гривень повернути. На телефонні вмовляння жінка не піддається, тому "Ощадбанк" вирішив позиватися.

  Ірина Гаркуша, заступниця начальника з роздрібного бізнесу Лугнаського обласного управління Ощадного банку України: "То что она незаконно получила эту 1000 это факт. Постановление КМ гласит – только по одной тысяче".

  Взяти тисячу гривень для повернення в банк, переконує Фаїна Мусієнко, їй немає де. Пенсії ледь вистачає на найнеобхідніше. Правозахисники схиляються на бік вкладниці. І закликають не погоджуватись на мирову з Ощадкасою. Юристи твердять – гроші втрачені банком має компенсувати той, через чию помилку це сталося.

  Ігор Чудовський, правозахисник: "Нужно взыскивать с тех кто предоставлял реестр. А они к бабушке. Она не обязательно знала норму закона. Представители реестра должны были увидеть".

  Суд над пенсіонеркою триває з травня минулого року. Якщо жінка справу програє - окрім тисячі їй доведеться сплатити ще й судові витрати.

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, Луганськ, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.97Мб)

  Попередній матеріал
  "Черевиковий протест" триває - латвійці жбурляють взуття в дім парламенту
  Наступний матеріал
  Профспілки розпочали всезагальний страйк у Греції
  Теги:
  Loading...