5 канал

"Орлята" у небі: як відточують майстерність екіпажі винищувачів Міг-29 та Л-39

Захисники повітряного простору держави – військові льотчики – вкотре злетіли у небо. Напередодні дня Повітряних сил України екіпажі винищувачів МІГ-29 та Л-39 влаштували тренувальні вильоти над Київщиною

На територію військової частини журналістів пускають не часто. Нині ж показують радіолокаційну техніку, яка є на озброєнні в українських військовослужбовців. Вона здатна виявити загрозу в повітрі на відстані до 400 кілометрів. Це така собі "повітряна розвідка".

Радіолокаційна техніка обороняє одразу 8 центральних областей України, створюючи суцільне радіолокаційне поле на ті самі 400 км.

"Рухомий радіовисотомір спроможний видати висоту по цілі від 100 метрів до 85 кілометрів. Можемо точно визначити місцезнаходження того чи іншого повітряного об’єкта", – запевняє начальник радіолокаційного вузла Сергій Фінагеєв.

Начальник штабу радіотехнічного батальйону Віталій Мокакенко розповідає: "Були випадки порушення використання повітряного простору, за якими піднімалися повітряні судна – винищувальна авіація. Та безпосередньо здійснювалися відповідні заходи".

Бойові завдання у повітрі виконують пілоти винищувачів бригади тактичної авіації повітряного командування "Центр". Тут на озброєнні військових МІГ-29 та Л-39.

Поки льотчики вправляються у небі, у тренувальній кімнаті пілот відпрацьовує повітряний бій. Його дії коригує інструктор. У віртуальному небі пілот попередньо проходить той самий маршрут, за яким літатиме у повітрі. На мапах – точні орієнтири для льотчика.

За останні три роки бригада тактичної авіації поповнилася молодим льотним складом. Досвідчені пілоти винищувачів і вдень, і вночі тренують молоде покоління. "Молодь. Випускники минулого року… Яка буде наша зміна! Оце ви бачили прохід – це наші орлята", – каже пілот бригади тактичної авіації Дмитро Фішер.

То як ці орлята підкорювали повітряний простір та чи впорались зі спеціальним тренажером – дивіться у сюжеті:

З початком дії Мінських домовленостей бригада тактичної авіації не виконує бойові завдання в зоні проведення АТО. Натомість посилено охороняє повітряні кордони України.

Наталка Коцкович, Олексій Іванченков, Київська область, "5 канал"

Сучасні РЛС та злети на Міг-39: як "орлята" свою міць тренують – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг т.в.о. директора НЕК "Укренерго" Всеволода Ковальчука – трансляцію завершено
Наступний матеріал
Бійці АТО та матері зниклих вояків з криками "Ганьба" зірвали сесію Криворізької міськради
Loading...