Акція під посольством РФ у Києві
Акція під посольством РФ у Києві 5 канал

ООН зафіксувала катування й арешти кримських татар Росією у Криму

Моніторингова місія зафіксувала рекордну кількість рейдів російських спецпризначенців на окупованому півострові за звітний період

Протягом серпня-листопада цього року Управління Верховного комісара ООН з прав людини задокументувало численні випадки порушення Росією прав людини в окупованому Криму. Здебільшого такі випадки стосувалися кримських татар. Про це заявила голова Моніторингової місії ООН Фіона Фрейзер на презентації 20-ї доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, передає "Укрінформ".

Як стало відомо, моніторинг місії тривав від 16 серпня до 15 листопада 2017-го року.

"Російська Федерація як окупаційна держава продовжувала застосовувати на Кримському півострові свою правову базу, порушуючи цим міжнародне гуманітарне право. Крім того, спосіб застосування цієї правової бази викликав крайнє занепокоєння. Зокрема, були задокументовані випадки свавільного арешту і тримання під вартою, катування і жорстокого поводження, а також обмеження свободи мирних зібрань, свободи думок та їх вираження. Ці порушення прав людини несумірно зачіпали кримських татар", – зазначила Фрейзер.

За її словами, автори доповіді зафіксували, що протягом звітного періоду 49 кримських татар було заарештовано. Певний час вони перебували під вартою за проведення мирних одиночних пікетів у різних містах та селищах окупованого Криму.

Також місія зафіксувала, що під час обшуків будинків десять кримських татар були заарештовані та звинувачені або у членстві в терористичних організаціях, або у причетності до екстремістської діяльності. Ще дев'ять кримських татар, які прийшли продемонструвати солідарність і спостерігати за діями працівників правоохоронних органів, були затримані та звинувачені у скоєнні адміністративних правопорушень.

Особливо кричущий випадок стався 13 вересня, коли ФБС РФ заарештувала  кримського татарина. Його було заґратовано та позбавлено будь-якого зв'язку із зовнішнім світом, а наступного дня його залишили на автобусній зупинці в Сімферополі у тяжкому фізичному та емоційному стані з явними ознаками тілесних ушкоджень.

"Його били та катували, зокрема електричним струмом, щоб примусити зробити звинувачувальні заяви проти самого себе та інших осіб. Офіційного протоколу його арешту складено не було, як і не було висунуто офіційних обвинувачень проти нього", – констатувала голова Моніторингової місії ООН.

Також Фрейзер зазначила, що Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) звернуло увагу на те, що цей та інші арешти, які відбувалися в серпні-листопаді, також супроводжувалися рейдами по домівках кримських татар.

"18 таких рейдів було зафіксовано УВКПЛ лише в листопаді – рекордна кількість 2017-го року. Ці тенденції слід дуже пильно відстежувати", – наголосила голова місії. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Від малого до великого: На Майдані сотні людей вшанували пам'ять жертв геноциду кримських татар – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
В Австрії стався потужний вибух газу – є загиблі й поранені
Наступний матеріал
"Небезпечні забавки": на Кіровоградщині знайшли тіло дівчини, яку розшукували чотири дні
Loading...