Руслана Зейтуллаєв
Руслана Зейтуллаєв фото Крим.Реалії

Окупанти засудили Зейтуллаєва до 12 років ув'язнення – в МЗС України відреагували

Вітчизняне МЗС висловило протест у зв'язку з вироком кримчанину і вимагає його звільнення

Кримського татарина Руслана Зейтуллаєва засудили до 12 років колонії суворого режиму. Його звинуватили в організації в анексованому Криму осередку забороненої в Росії організації "Хізб ут-Тахрір". Відповідне рішення ухвалив Північно-кавказький окружний військовий суд, інформують у соціальній мережі активісти.

Як стало відомо, підтримати підсудного прийшли більш як два десятки людей. Це вже друге рішення стосовно Зейтуллаєва. Раніше його та іще трьох кримських татар у цій же справі засудили до п'яти років за ґратами. Однак пізніше Верховний суд Росії скасував вирок Зейтуллаєву і відправив справу на новий розгляд.

Зазначимо, що прокурори просили для нього 17 років колонії. Сам Зейтуллаєв та інші обвинувачені у справі своєї вини не визнають. Вітчизняне МЗС вже висловило протест у зв'язку з вироком кримчанину і вимагає його звільнення.

"Ми висловлюємо рішучий протест російській стороні у зв'язку з цим незаконним, неправомірним вироком Зейтуллаєву. Рішення є абсолютно політично вмотивованим, базується виключно на сфабрикованих обвинуваченнях. Це не перше рішення такого плану, у нас дуже багато політичних в'язнів у Російській Федерації, які є заручниками агресії Росії проти України. Безперечно, ми вимагаємо негайного звільнення Руслана Зейтуллаєва і звертаємося до наших міжнародних партнерів посилити дипломатичний тиск на РФ задля звільнення як Зейтуллаєва, так й інших політв'язнів", – наголосила речниця МЗС України Мар'яна Беца.

Як повідомлялося, 16 квітня двоє кримських татар, арештованих у Бахчисараї, вийшли на свободу.

Попередній матеріал
Ніхто і ніколи не зможе втягнути Білорусь у війну проти України – Порошенко
Наступний матеріал
Гройсман: Дев'ять міністерств буде реформовано
Loading...

Лутковська планує відвідати ув'язнених в окупованому Криму

Окупаційна влада Криму відмовилася виконати рішення Гаазького суду і скасувати заборону Меджлісу

Українці майже на 25% скоротили поїздки до окупованого Криму – Слободян