Охтирські авіатори звинувачують міліцію у викраденні літака (репортаж)

  Скандал довкола саморобного літака на Сумщині. Місцева транспортна міліція вилучила літальний апарат, який виготовили у звичайному гаражі в Охтирці начебто для продажу. Тим часом, конструктори, у минулому авіатори, стверджують, що збирання легких повітряних агрегатів є звичайним хобі, а міліція їхній літак викрала.

  Гаражний кооператив на околиці Охтирки. Саме тут, за версією транспортної міліції, колишні військові льотчики налагодили підпільне виробництво літаків. Один майже готовий літальний апарат правоохоронці вилучили. А гараж, де зберігався другий, незакінчений, замкнули до з`ясування обставин.

  Зібрати літак - від першої до останньої гайки - була спільна мрія Ігоря Струковця та його друзів. Свій перший одномоторний літак - колишні льотчики-винищувачі, нині пенсіонери, збирали у гаражах, які перетворили на авіамайстерні. Креслення шукали в Інтернеті, деталі купували власним коштом. Хотіли його випробувати, втім літовища в Охтирці немає. Домовилися, каже авіатор, з колегою з аероклубу на Івано-Франківщині, що той випробує повітряне судно. Однак, з`явилися правоохоронці, літак та усю документацію конфіскували.

  Ігор Струковець, член Охтирського аероклубу: "Любой гражданин Украины, согласно законам, имеет право заниматься техническим творчеством и строить у себя в гараже все, что ему вздумается. И по Украине десятки таких аматоров, как мы, которые строят самолеты, регистрируют их и летают. Ничего незаконного мы не сделали".

  У транспортній міліції кустарний промисел Струковця трактують як заборонений вид господарської діяльності. Мовляв, літальний апарат не є експериментальним - а копією канадського двомісного літака. Відтак, потрібен сертифікат. До того ж правоохоронці переконані: і перший літак, і другий, який розпочали монтувати, призначалися для продажу, а не для навчальних польотів.

  Олексій Перхун, т.в.о. нач. Лінійного відділу транспортної міліції м.Суми: "Але ж давайте бути об`єктивні: задокументований факт реалізації. Тобто, ми з вами зараз кажемо: хлопці, давайте будемо робити літак, продамо його за хороші гроші, але, щоб нас правоохоронці не наказали, ми скажемо, що ми – аероклуб. Тоді я задаю питання: коли в останній раз вони функціонували так, як повинен функціонувати аероклуб".

  Правоохоронці вважають, що запобігли черговому злочину, а, може й, навіть катастрофі. Адже мають сумнів у надійності саморобних вузлів народженої у гаражі диво-машини. Експертиза апарату ще попереду. Тим часом аматори з Охтирки оскаржили вилучення літака у прокуратурі і закликали авіаційну громадськість України стати на їхній захист.

  Микола Піддубний, В`ячеслав Кузьменко, Сумщина, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.26Мб)
  Попередній матеріал
  У Криму відбулися масштабні навчання правоохоронців (репортаж)
  Наступний матеріал
  Бомбардування столиці Шрі-Ланки - є загиблі
  Теги:
  Loading...