У Криму відбулися масштабні навчання правоохоронців (репортаж)

  Звільнити заручників, розігнати агресивних демонстрантів та перешкодити незаконному захопленню земельних ділянок. У цих операціях вправлялися у Криму понад три із половиною тисячі працівників МВС. Це були антитерористичні навчання. Разом із журналістами за діями міліції спостерігав міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.

  Ще до початку показових дій Юрій Луценко наголошує: навчання планові, а вибір Криму для їхнього проведення ні про що не свідчить, хоча і додає специфіки. Як от початок, що відбувається за типовою для півострова легендою - заворушення на самозахопленні. У бійку між умовними охороною та захоплювачами втручаються наряди патрульної служби. Згодом на допомогу приходить спецзагін внутрішніх військ "Тигр". Дії розгортаються блискавично: у натовп летять димові шашки, міліція затискає бунтарів у трикутник і, віддіснивши сторони, забирає з юрби заворушників.

  Друге завдання навчань - відпрацювання дій із поновлення руху заблокованими автошляхами. У цій ситуції мітингувальників відтісняють до узбіч дороги. І вже за кілька хвилин трасою можна проїхати. Трохи більше часу знадобилося для визволення заручників. Поки з умовними терористами ведуть переговори, до будівлі під прикриттям БТРу підходить "Беркут". Гучний вибух на мить відвертає увагу зловмисників, і бійці спецпідрозділу з даху та вікон вдираються до будівлі. Підготовкою підопічних вкрай задоволеним залишається міністр Луценко. Тут же на полігоні розповідає про нову для України і засвоєну Європою тактику розгону агресивних демонстрацій. Глава МВС переконує: тепер не буде "стінки на стінку", лише сльозогінний газ.

  Спецзагони "Беркут" та "Тигр", снайпери, кінологи, внутрішні війська, патрульно-постова служба, ДАІ та МНС вже тиждень відпрацьовують свої дії під час умовних заворушень на полігоні під Сімферополем. Загалом долучили майже 3,5 тисячі правоохоронців і військовослужбовців. Востаннє такі навчання у Криму відбувалися 5 років тому.

  Юлія Крючкова, Ігор Романенков, Крим, Сімферополь, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.82Мб)

  Попередній матеріал
  Президент Латвії прийняв відставку уряду
  Наступний матеріал
  Охтирські авіатори звинувачують міліцію у викраденні літака (репортаж)
  Теги:
  Loading...