5.ua

Охорону кордону на Харківщині підсилили волонтерами і армією

  Українські прикордонники продовжують посилювати охорону кордону. Уздовж всієї межі Харківської області викопані рови, повністю укомплектовані прикордонні підрозділи. Люди, яких набирали через військкомати, проходять навчання та підготовку й одразу з ж заступають на службу. Прикрити кордон прибули і підрозділи Міноборони. Патрулюють спільними групами.

  Збільшення кількості військових з російського боку зараз немає – кажуть у Харківському прикордонному загоні. Але й менше їх не стало.

  Уздовж огорожі на усю довжину ділянки кордону викопаний рів, метрової глибини та три метри завширшки. Він може зупинить будь-яку наземну військову техніку – запевняють прикордонники.

  Поруч – міжнародний пункт пропуску "Гоптівка". Прикордонники несуть тут варту у посиленому режимі – зі зброєю, а проїзд укріплений мішками з піском. Сюди прибувають нести службу і мобілізовані бійці – проходять підготовку, навчання, а після того вирушають патрулювати кордон.

  Допомагати пильнувати кордон зголосилися 300 місцевих мешканців. У прикордонних селах створили громадські організації при сільрадах, які співпрацюватимуть з прикордонниками. Часті гості тут і волонтери. Знайшовся навіть такий, що змайстрував для солдатських наметів економні буржуйки.

  Пильнують кордон і за допомогою спецтехніки: цілодобово чергують автомобілі, укомплектовані тепловізорами. Вони дозволяють помітити порушника на відстані до 19 кілометрів.

  Біля місцевих пунктів пропуску, таких як "Журавлівка" – військова техніка. Утім, дула танків повернуті в бік тилу. Прикордонники кажуть: таким чином демонструють ворогу, що агресії з нашого боку немає, а є тільки повна готовність до оборони.

  Світлана Сірик, В’ячеслав Кузьменко, Харківська область, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ЄС не бачить відведення російських військ і готує нові санкції
  Наступний матеріал
  На Черкащині вшановують місцевих героїв "Небесної сотні"