Один з екс-"беркутівців" домігся проведення повторної антропологічної експертизи

Адвокат силовика активно заперечує будь-які звинувачення

Повторну антропологічну експертизу одного з п'яти обвинувачених екс-"беркутівців" у справі розстрілу Небесної сотні проведуть до 28 червня. Таке клопотання сторони обвинувачення задовольнив Святошинський райсуд.

Окрім того, на засіданні продовжили розгляд доказів прокурорів. Зокрема, щодо місце перебування обвинувачених, котре встановили за даними операторів стільникового зв'язку.

Сторона обвинувачення спирається у свідченнях на дані операторів стільникового зв’язку, а саме – в межах яких базових станцій 20 лютого 2014 року були зареєстровані дзвінки та повідомлення трьох із п'яти обвинувачених екс-беркутівців (Тамтури, Аброськіна та Маринченка).

"Система доказів складається із прямих доказів та побічних. Цю систему доказів сторона обвинувачення і розкриває. Ми надаємо суду докази, що ці особи знаходилися в цьому місці", – зазначив прокурор Олексій Донський.

Водночас, адвокат Олега Янішевського, Стефан Решко, заперечує: "Технічні можливості операторів стільникового зв’язку не дозволяють встановити точне місцезнаходження. Те, що вони перебували в центральній частині Києва, ні для кого не секрет, вони перебували там разом із тисячами інших співробітників".

Він також додає: "Суд задовольнив клопотання прокурорів про повторну антропометричну експертизу одного з обвинувачених - Олега Янішевського. Попередню визнали неналежною, оскільки проводили її без присутності понятих".

Суддя Сергій Дячук призначив провести повторну антропометричну експертизу до 28 червня. Має бути встановлений зріст, довжина кожного плеча, довжина окремих сегментів верхніх-нижніх кінцівок.

Натомість, адвокат Янішевського незгодний: "Це кричуще порушення. Не можна проводити повторні слідчі дії з мотивів, що слідчий помилився при проведенні їх під час досудового розслідування".

Як відомо, наступне судове засідання у справі п'яти колишніх беркутівців, обвинувачених у вбивствах активістів Майдану на вулиці Інститутській в Києві у лютому 2014 року, відбудеться 21 червня.

Нагадаємо, 16 червня Генеральна прокуратура України заявила про завершення розслідування щодо колишнього заступника командира оперативної роти київського спецпідрозділу "Беркут" та семи міліціонерів цієї роти.

Як повідомляв 5.ua, екс-командира "Беркуту", якого підозрюють у побитті євромайданівців, силовики затримали 21 квітня 2016 року

Світлана Рябошапка, Микола Лебедєв

Попередній матеріал
Почесне звання "Праведники народів світу" отримали 6 українських сімей, 5 – посмертно
Наступний матеріал
Троє російських фанатів потрапили до французької тюрми через насильства на Євро-2016

Генпрокуратура: Розслідування щодо екс-заступника командира роти "Беркуту" та 7 екс-беркутівців завершили

Суддю, що відпустила командира "Беркута", відсторонили від посади

Екс-"беркутівцям" продовжили арешт на 2 місяці

Суд не задовольнив самовідвід присяжних у справі екс-беркутівців