Один із найбільших притулків для тварин може закритись через недофінансування

  Понад півтори тисячі собак за місяць можуть опинитися на вулиці. Один із найбільших притулків для тварин під Києвом - під загрозою закриття. Цьогоріч міжнародні благодійники припирили фінансування закладу, а столична влада обіцяні гроші не надала.

  Рік тому підтримувати та всіляко сприяти розвитку притулку для чотирилапих у Пирогові під Києвом обіцяв заступник мера Олександр Мазурчак. Переконував - брати менші без владної протекції не залишаться.

  Олександр Мазурчак, перший засупник голови КМДА (07.02.2011): "Притулок вже працює 14 років, він далекий від європейських норм, але він набагато кращий, ніж в природі знаходяться собаки в яких умовах. Ми повинні цей притулок підтримати".

  Утім, за рік після високого візиту притулок опинився на межі закриття. Обіцяних владою ста тисяч гривень на основні видатки не дочекалися й досі. Матеріально допомагати українським собакам відмовилися і закордонні благодійники, які їх утримавали 15 років.

  Наталя Мохнєва, директор притулку для тварин "SOS": "У нас очень много идет на электричество - это обогрев кошатника, стационара, и мы платим 20 тисяч гривен. Ви видели количество животных, которые находятся в нашем приюте? Вот, как вы думаете - куда девать этих животных?"

  Грошей на утримання тварин у притулку вистачить щонайбільше на місяць, кажуть зоозахисники. Що робити потім - не знають.

  Тамара Тарнавська, президент міжнародної ГО Товариство захисту тварин "SOS": "2000 тварин стоїть, практично, на грані смерті. В іншому випадку прийдеться відчинити двері і ось одна очень маленька частина цих тваринок буде виведена під стіни КМДА, може до них адміністрація прислухається. Ситуація дійсно катастрофічна. У нас ще є запас, напевно, на місяць".

  До крайнощів не дійде - переконують у мерії. Гроші для чотирилапих столиця знайде.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Якщо ми взяли на себе зобов’язання ці 100 тисяч - це невелика проблема в масштабах Києва вирішити навіть не за бюджетні гроші. Я обов’язково спробую це питання вирішити".

  У притулку на околиці міста мешкають півтори тисячі собак та 2 сотні котів. Там їх стерилізують, лікують та годують. Тож, на рік чотирилапі потребують щонайменше півмільйона гривень.

  Ксенія Дворнікова, Ганна Рибалка, Олексій Тищенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Відбулись чергові 3 матчі чемпіонату НХЛ
  Наступний матеріал
  В Туреччині стартував резонансний суд щодо корупції серед футбольних функціонерів
  Теги: